Noc Mikołaja

W naszym roku kalendarzowym są takie dni czy noce, na które czekamy z utęsknieniem i przygotowujemy się do nich dużo wcześniej.

Jeśli jest to wieczór wigilijny, to wiadomo, że mamy mnóstwo przygotowań kulinarnych i emocjonalnych. Natomiast noc świętego mikołaja nie wymaga od nas wielkiego trudu. To po prostu sprawianie przyjemności bliskim, a w szczególności dzieciom. Te najmłodsze jeszcze przecież wierzą w to, że pan w czerwonym kubraku i białą broda jest jak najbardziej prawdziwy i rzeczywisty. Maluchy piszą listy i marzą o tym, aby ich prezentowe pragnienia się spełniły. A wiadomo, że wszystko zależy od rodziców i czy są w stanie spełnić zachciankę swojego dziecka. Starsi wiadomo, patrzą na to z przymrużeniem oka i pół serio. Z pewnością jest w tym jakaś magia, jednak prezenty rozdajemy sobie sami. Miło jest czasem dostać jakąś niespodziankę i nie domyślać się od kogo ona jest. Wówczas otacza nas czarodziejska aura, któż bowiem mógł wiedzieć o czym marzymy? A może on istnieje? A może tylko wtedy, jeśli w to mocno wierzymy?
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Motylem jestem

    Gdy mamy wolny dzień, to warto go spędzić wraz z rodziną. Możemy wybrać się na jakiś smaczny obiad, a później obejrzeć wspólnie dobrą komedię. czytaj więcej