Powieści kontra film

Wiele książek ma swoje ekranizacje filmowe. Dzięki dobrze napisanej powieści można nagrać naprawdę znakomity film.

Na podstawie książki powstała seria przygód czwórki rodzeństwa, którzy trafiają do magicznego świta Narnii. Bez książki film nigdy by nie powstał. Tak było w przypadku powieści „Szatan z 7 klasy”. Znakomita fabuła, szkolnej zresztą fabuły przypadła do gustu nie jednemu czytelnikowi. Książki są lepsze niż nawet najlepiej wyreżyserowany film. Pozwalają na rozwój wyobraźni czytelnika. Jest to bardzo potrzebne w rozwoju każdego dziecka. Książki pozwalają mu na wyobrażenie sobie świata jaki w niej został opisany. Wiele mówi do dziecka zmruż oczy i wyobraź sobie w jakiej krainie znajduje się Twój ulubiony bohater. Wyobraźnia pozwala nam na ucieczkę z codziennego świata i spojrzenie na niego z innej perspektywy. Przemierzając świat baśni i fantazji możemy na chwilę przenieść się do tego świata za pomocą książki. Film nie pozwoli nam na tak wielką wyobraźnię jak książki. Warto czytać.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
adio
Jak dla mnie nic nie przebije książki. Zawsze jest tak, że film jest dużo słabszy. Jedynym wyjątkiem był dla mnie Weiser. Nie lubię też e-book'ów. Do tego stopnia, że wolę skorzystać z firmy, która zajmuje się drukiem i dystrybucją książek. Trochę dziwne, wiem, ale są takie firmy które drukują jedną sztukę za niewielkie pieniądze. Robię tak w przypadku książek, które są tylko w wersji elektronicznej.
Dodano: 2017-05-17 23:51:38 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Zmruż oczy

    Chyba śmiało można powiedzieć, że w naszym kraju dużo lepiej wychodzą seriale komediowe niż pełnometrażowe filmy o tej tematyce. Chociaż niektóre z filmów także nadają się do… czytaj więcej