Sekrety filmu Dirty Dancing, o których nie miałaś pojęcia

Z okazji trzydziestej rocznicy filmu Dirty Dancing, scenarzystka ujawnia, nieznane do tej pory, sekrety jego twórców.

dirty dancing.jpg

Dirty Dancing to jeden z tych filmów, które są tak klasyczne, że trudno sobie przypomnieć, kiedy oglądało się je po raz pierwszy. W tym roku najpopularniejszy romans taneczny na świecie obchodzi swoje trzydzieste urodziny, a scenarzystka Eleanor Bergstein w ramach prezentu dzieli się ze wszystkimi fanami wspomnieniami z 87 roku. Dodatkowo wyjaśnia również kilka nieporozumień, które wypływały przez lata i dotyczyły tej romantycznej fabuły.  

Aktor

"Patrick Swayze był jedynym mężczyzną, który był brany pod uwagę, jako odtwórca roli Johnny’ego. Oglądaliśmy zdjęcia kandydatów i kiedy ujrzałam Patricka, wiedziałam, że to oczy, których szukamy! Podczas pierwszego spotkania, powiedziałam mu, że jeśli nie zdecyduje się przyjąć roli, ciężko będzie mi nakręcić bez niego film. Tak zresztą czuję do dzisiaj. Zawsze tylko on był brany pod uwagę. Wspaniały, błyskotliwy i dobry człowiek".

Tytuł

"Alternatywą dla oryginalnego tytułu była nazwa „Byłam nastoletnią królową mambo”. Film zyskał pseudonim, ponieważ kiedy pewnego dnia przekraczaliśmy granicę Kanady, straż graniczna nie chciała nas przepuścić. Myśleli, że to film pornograficzny. Drugi tytuł podobnie, jak cały scenariusz był wzięty z życia. Kiedy byłam nastolatką z zamiłowaniem tańczyłam mambo i brałam udział w przeróżnych konkursach. Podczas wyjazdów rodzinnych, wymykałam się z pokoju hotelowego na nocne potańcówki. Znajomi mówili na mnie Baby".

Nielegalna aborcja

Producenci filmu chcieli usunąć scenę, w której mowa o nielegalnym usunięciu dziecka Peny, ale Eleanor odmówiła. "Tuż przed premierą filmu, kiedy nikt nie wierzył w jego sukces, producenci zadzwonili podekscytowani, że film ma sponsora, który na każdym plakacie chce umieścić zdjęcie specyfiku przeciwtrądzikowego dla nastolatków.  Niestety sponsor dowiedział się, że w filmie pojawi się wątek nielegalnej aborcji, więc producenci przyszli do mnie i zaproponowali, że zapłacą mi za powrót do pokoju edytora i usunięcie tej sceny z filmu. Ponieważ od dawna przeczuwałam, że coś takiego się wydarzy, miałam przygotowaną gotową odpowiedź. Uzmysłowiłam im, że jeśli usunę właśnie tę scenę, cały film się rozpadnie". 

Polityka

"Producenci w wątpliwość poddawali również zainteresowanie Baby polityką. Akcja filmu dzieje się latem 1963 roku, kiedy to Martin Luter King wygłosił legendarne przemówienie, w której padły słowa „Miałem sen”. Ludzie pytali, dlaczego wprowadziłam ten wątek do filmu, ponieważ według nich stosunki rasowe w 1987 roku były już dawno rozwiązane.  Oczywiście wszyscy wiedzieliśmy, że tak nie było.  Podobnie działał na otoczenie wątek wojny w Wietnamie. Kiedy w 1987 roku tworzyliśmy film, dla wielu był już nieaktualny, ponieważ wojna dawno się skończyła". 

Zdjęcie: youtube

Źródło: womensday Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 18.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×