Serial Millennium

Dobry serial powinien w każdym odcinku trzymać widza w napięciu i w pewnej dozie niewiedzy przez cały czas trwania odcinka.

Taki efekt udaje się uzyskać w serialach z gatunku thriller psychologiczny. jednym z takich seriali, bardzo dobrze ocenianym przez widzów jest Millennium. Głównym bohaterem jest były agent FBI, który jednak nie zasiada spokojnie w fotelu i nie spędza dni na oglądaniu telewizji. Dostaje propozycję konsultowania dla nowej i nieznanej wcześniej organizacji o nazwie właśnie Millennium. Ta organizacja zajmuje się różnorakimi przestępstwami na tle religijnym. Frank Black – główny bohater – nie zdaje sobie sprawy, że ta organizacja ma bardzo dalekie, bo ponad tysiącletnie korzenie. Serial ma do tego niepowtarzalny klimat, bo większość scen rozgrywa się w nocy, przy słabym oświetleniu. Zupełnie inny film to paciorki jednego różańca. Film ten opowiada losy byłego górnika, na emeryturze, który mieszka spokojnie w swoim małym domku nieopodal kopalni. Pewnego dnia nadchodzi wieść o tym, że ma zostać przesiedlony do nowo wybudowanych bloków. Mężczyzna stawia opór i wywołuje spore zamieszanie w środowisku górniczym.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Trzy kolory biały

    Dobrze pamiętam film „trzy kolory biały „ to jedna z ważnych trylogii polskiego kina, to film którego nie wolno przegapić, polecam także „paciorki jednego… czytaj więcej