Gaba Kulka nagrywa nowy album

Na kolejny album Gaby Kulki nie będziemy musieli czekać nieznośnie długo. Wokalistka wiosną rozpocznie nagrania do nowej płyty. Artystka zdradziła nam, że część utworów powstała jeszcze w 2013 roku. Co więc pojawi się na najnowszym krążku?

Gaba Kulka nagrywa nowy album

Gaba Kulka nagrywa nowy album

Gaba Kulka nie próżnuje, pomimo trwającej cały czas trasy koncertowej, nieprzerwanie nagrywa w studio pomiędzy kolejnymi koncertami. Jej ostatni płyta "Wersje" ukazał się 4 listopada 2013 roku, to właśnie z niej pochodzi poniższy utwór, do którego zrealizowany został dość psychodeliczny klip.Artystka zapowiada szóste już wydawnictwo, autorstwa jej i zespołu. – Bardzo intensywnie pracujemy nad nowym materiałem. Granie nowych utworów rozpoczęliśmy już w trakcie jesiennej trasy promującej krążek „Wersje”. Mieliśmy ich tak dużo, że postanowiliśmy zaprezentować niektóre na żywo. Nagrywanie płyty chcemy rozpocząć w marcu. Oczywiście to zależy nie tylko ode mnie, lecz także od planów reszty zespołu. Liczę jednak, że jesienią ukaże się kolejna płyta pod szyldem Gaby Kulki – mówi wokalistka.

Nad najnowszym krążkiem Gaba pracuje z Wojciechem Traczykiem, Robertem Raszem i Wacławem Zimplem. Niektóre z utworów miały swoją niezapowiedzianą premierę podczas ostatnich koncertów, co jak wokalistka przyznaje z uśmiechem, nie było działaniem zmyślnie marketingowo. Dla fanów jest to jednak dość ciekawa informacja, iż mają szansę wysłuchania na żywo niektórych kawałków, które oficjalną premierę, będą miały dopiero pod koniec tego roku. Co pojawi się na owym krążku? – Nie jestem odpowiednią osobą do tego, by określić, w jakim stylu utrzymane są utwory. Zrobić to powinien przygodny słuchacz. Ja siedzę w tym od środka i dla mnie wszystkie piosenki są pewną ewolucją tego, co robiłam wcześniej. Najczęściej staram się zajmować szczegółowo konkretnymi piosenkami, a nie nadawać całości estetyczną klamrę – zdradza artystka.

Zapraszamy do zobaczenia całego wywiadu z Gabą Kulką!
Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Mat. prasowe
Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Marietta Przybyłek , Środa 19.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×