Gitarowy Rekord Guinnessa

Gitarowy Rekord Guinnessa wzbudza coraz większe zainteresowanie na świecie. Na prośbę gitarzystów z Europy polsko-angielska strona internetowa imprezy została poszerzona o niemiecką, czeską i włoską wersję językową. Jak co roku przewidziana jest też transmisja internetowa Rekordu, która z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę widzów spoza Polski.

Gitarowy Rekord Guinnessa

Zainteresowanie Gitarowym Rekordem Guinnessa wzrosło, gdy w 2009 r. media na całym świecie pokazały 6346 gitarzystów wykonujących wspólnie "Hey Joe" Jimiego Hendriksa. Sceny z wrocławskiego Rynku zostały wyemitowane ponad 100 razy, m.in. przez telewizje Al Jazeera, RTL czy największą amerykańską stację CBS. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się emisje w Japonii oraz w Iranie. Dwie kolejne próby bicia Gitarowego Rekordu w 2010 i w 2011 roku zgromadziły mniej gitarzystów, ale i tak ponad dwukrotnie więcej niż w USA i  nadal wzbudzały niezwykle duże zainteresowanie mediów.

Dzięki odbywającej się co roku transmisji internetowej Gitarowego Rekordu Guinnessa przez stronę www.heyjoe.pl do imprezy mogą dołączać ONLINE gitarzyści na całym świecie. W poprzednich latach "Hey Joe" Jimiego Hendriksa w tym samym czasie wykonywano na wrocławskim Rynku oraz w Kolonii, Berlinie, Chicago, w Kolbotn w Norwegii, a nawet w Perth w Australii.

W tym roku, na prośbę gitarzystów z krajów europejskich, wprowadzono kilka wersji językowych strony Gitarowego Rekordu Guinnessa, które są na bieżąco aktualizowane. Oprócz istniejącej już angielskiej, pojawiły się także: niemiecka, włoska oraz czeska wersja strony www.heyjoe.pl.

Uczestnicy Gitarowego Rekordu jeszcze wiele dni i tygodni po tym wydarzeniu piszą do mnie maile i dzielą się wrażeniami – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy – Pamiętam doskonale pierwszy Rekord w 2003 r., na którym pojawiło się 588 osób oraz trzy ostatnie, które gromadziły kilka tysięcy gitarzystów. Ale nie o liczby tu chodzi, tylko o tę niepowtarzalną, spontaniczną atmosferę. Jest szansa, że w tym roku do naszych polskich gitarzystów dołączy spora liczba fanów gitary z zagranicy. Staramy się od lat promować 1. maja jako Święto Gitary zatem "Gitarzyści z wszystkich krajów  łączcie się".

Tegoroczna 10. edycja Thanks Jimi Festival potrwa 2 dni. 1. maja na Rynku odbędzie się Gitarowy Rekord Guinnessa, a zaraz po nim Koncert Gwiazd na Wyspie Słodowej, podczas którego wystąpi m.in. zespół Europe. Następnego dnia na Wyspie Słodowej wystąpi światowej sławy gitarzysta, kilkukrotny zdobywca Nagrody Grammy, Marcus Miller.


Źródło: Mat. prasowe

Foto: BE&WDodał(a): Emilia Czaczkowska , Środa 14.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×