Grace Jones gwiazdą ArtPop Festival 2011

Już za niespełna miesiąc w Bydgoszczy odbędzie się ARTPOP Festival, a na nim wystąpi Grace Jones - obdarzona wyjątkowym talentem i temperamentem, piękna i charyzmatyczna. Wybitna performerka, z której odważnego show czerpie inspirację młode pokolenie.

Grace Jones gwiazdą ArtPop Festival 2011Wokalistka – legenda, symbol muzyki pop, jedna z barwniejszych postaci kultowego klubu Studio 54. Muza i przyjaciółka Andy’ego Warhola, który malował jej portrety i fotografował. Grace Jones to przecież także jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych modelek o niespotykanej, androgenicznej urodzie. W latach 70 jej zdjęcia zdobiły okładki francuskiego Vogue’a czy Elle.  Miłośnicy kina pamiętają ją również jako demoniczną May Day w czternastym z kolei filmie z cyklu o Jamesie Bondzie p.t. "Zabójczy Widok", (w roli Jamesa Bonda Roger Moore), czy agresywną amazonkę Zulę w „Conanie Niszczycielu”, gdzie zagrała u boku Arnolda Schwarzenegera. Kilka dni temu podczas Wireless Festival 2011 rzuciła na kolana londyńską publiczność, komentarz był jeden: "to jeden z najlepszych występów na żywo w historii". "Grace pokazała młodym rywalom jak prezentuje się gwiazda".

Każdy artysta jest niepowtarzalny i nie sposób zastąpić go innym. Niemniej jednak Grace Jones, która przyjęła zaproszenie na ARTPOP Festival to postać szczególna. To niekwestionowana ikona muzyki, mody i popkultury. Charyzmatyczna wokalistka obecna na scenie już ponad 30 lat, performerka słynąca z futurystycznych kreacji i odważnego show. Wokalistka o jednym z najbardziej charakterystycznych głosów, symbol muzyki pop. Uwielbiana przez publiczność, nieposkromiona buntowniczka, na której wzorują się młode gwiazdy takie jak Lady Gaga – mówi Ewelina Krysiak Dyrektor Zarządzająca SNAP – Cieszymy się, że to właśnie Grace Jones – kwintesencja ARTPOP-u
– wystąpi w miejsce Amy Winehouse, która przecież także inspiruje się jej stylem.

Oprócz Grace Jones podczas ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011 zobaczymy także
indie-rockową sławę Razorlight, najgorętszy muzyczny debiut ubiegłego roku I Blame Coco, uwielbianą przez polską publiczność belgijską grupę Hooverphonic oraz znakomitych polskich wykonawców
m. in. Anię Dąbrowską i Brodkę.

A dzień wcześniej, 29 lipca przedsmak festiwalu:
"Szwoleżerowie" Jana Klaty w Teatrze Polskim, Noc Kina oraz Red Bull Tourbus na Wyspie Młyńskiej!

Grace Jones gwiazdą ArtPop Festival 2011ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011 to nie tylko uczta muzyczna jaką 30 lipca w Myślęcinku zaserwują artyści z najwyższej półki. Dla wszystkich tych, którzy zechcą już poprzedniego dnia pojawić się w Bydgoszczy organizatorzy festiwalu przygotowali solidną dawkę atrakcji kulturalnych.

29 lipca w Teatrze Polskim odbędzie się premiera "Szwoleżerów" w reżyserii niezwykłego Jana Klaty. Sztuka opowiada o subkulturze żużlowców, która nierozerwalnie związana jest z Bydgoszczą – miastem żużlowców i ich motorów. Znakomity reżyser, laureat najważniejszych nagród teatralnych – Jan Klata, we współpracy z cenionym dramatopisarzem Arturem Pałygą i Pawłem Łysakiem, dyrektorem Teatru Polskiego – postanowił właśnie ich uczynić bohaterami swojej najnowszej sztuki „Szwoleżerowie”. Fabuła spektaklu osnuta jest wokół postaci legendarnego Zygi – jednego z pierwszych bydgoskich żużlowców. Na jego motorze nikt inny nie potrafił jeździć, gdy znalazł się wreszcie ktoś, kto spróbował, zginął. To opowieść o subkulturze żużla, która zrodziła się w Bydgoszczy, o adrenalinie, pasji i ryzyku. O żużlowcach, o których krążą legendy jak o bohaterach Dzikiego Zachodu. Ważnym elementem spektaklu będzie muzyka grana na żywo przez przedstawicieli młodej bydgoskiej sceny muzycznej.

Miłośnicy Wyspy Młyńskiej będą natomiast mogli po raz kolejny podziwiać jej przepiękną scenerię podczas Nocy Kina. W plenerowym kinie wyświetlone zostaną dwa rewelacyjne filmy muzyczne. Tutaj także, na Wyspie Młyńskiej, zatrzyma się mobilna scena Red Bulla, na której wystąpi alternatywno-elektroniczno-popowo-taneczna formacja Öszibarack oraz neuro’n’rollowa grupa Hellow Dog.
Wstęp wolny.

ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011 to festiwal skierowany do ludzi poszukujących w muzyce pop ciekawych indywidualności, nietuzinkowych osobowości i nowoczesnego brzmienia. 30 lipca w Myślęcinku spotkają się najróżniejsze barwy i odcienie muzyki popularnej, których wspólnym mianownikiem będzie nowoczesność i niezwykły, jedyny w swoim rodzaju nastrój tego festiwalu.

Źródło: Mat. prasoweDodał(a): Karolina Czaja , Czwartek 07.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×