"Gratulacje z okazji rozwodu!"

Książę z bajki zmienił się w ropuchę lub uciekł ze Śpiącą Królewną… I co teraz? Czas wziąć się w garść i stawić czoła rzeczywistości.

Gratulacje z okazji rozwodu!Amy Botwinick przekonuje, że rozwód może być początkiem nowego lepszego życia – z innym partnerem lub w pojedynkę. Opisuje perypetie rozwodowe szczerze i z poczuciem humoru, które pomaga przetrwać trudne chwile. Odwołuje się nie tylko do własnego doświadczenia, ale również do historii innych kobiet, które opowiedziały o swoim nieudanym małżeństwie. Podaje wiele cennych wskazówek, dotyczących między innymi wyboru odpowiedniego adwokata, podziału majątku, przebiegu procesu sądowego, a także ustalenia opieki nad dziećmi.

Ta książka pomoże Ci podjąć właściwe decyzje mające na względzie dobro wszystkich członków rodziny, także Twoje. Pomoże Ci dostrzec pozytywne aspekty zakończenia związku, natchnie nadzieją i da siłę potrzebną do zmierzenia się z nową rzeczywistością. Jeśli masz dość użalania się nad sobą, uważasz, że zasługujesz na szczęście i jesteś przekonana, że w życiu czeka Cię wiele niesamowitych chwil, koniecznie ją przeczytaj!

Książka łączy w sobie cechy poradnika prawnego (w przystępnej formie) i psychologicznego. Autorka koncentruje się nie tylko na samej sprawie rozwodowej jako takiej, ale sięga do doświadczeń związanych już z samą decyzją o podjęciu tego kroku; następnie, po zakończeniu procesu nie pozostawia czytelniczek samych sobie, ale pomaga ułożyć im dalsze, lepsze życie. Nie unika przy tym nawet najbardziej intymnych tematów, o których rozwódki wstydzą się mówić, ale które są dla nich bardzo ważne (np. kwestia zaspokojenia seksualnego samotnej kobiety). Atutem tej książki jest również fakt, że jej autorka przeżyła rozwód "na własnej skórze". Porusza ona kwestie, o których z pewnością nie dowiemy się z innych tego typu poradników; jej porady dotyczą problemów, mogących wydawać się z pozoru błahymi, ale w prawdziwych życiowych sytuacjach okazują się niezwykle istotne dla rozwódek.

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Mozaika Persifala"
"Sad"Dodał(a): Karolina Czaja , Czwartek 10.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×