Denzel Washington otrzymał tytuł doktora

Denzel Washington otrzymał honorowy doktorat Uniwersytetu Pensylwania za wybitne zasługi dla świata teatru.

Denzel Washington otrzymał tytuł doktora

Aktor podziękował za wyróżnienie, a następnie wygłosił krótkie przemówienie do blisko pięciu tysięcy zgromadzonych w auli studentów. Wspominał w nim swoją karierę akademicką, przyznając, że nie zawsze toczyła się ona zgodnie z jego oczekiwaniami. - Po pierwszym semestrze miałem dosyć niską średnią ocen i na uniwersytecie delikatnie zasugerowano mi, żeby zrobił sobie krótką przerwę - śmiał się aktor.

Jednak owa przerwa wyszła laureatowi Oscara na dobre - to wtedy właśnie podjął decyzję, że chce zostać aktorem. - Po prostu nie bałem się porażek. Dzisiejsi absolwenci mają predyspozycje, by osiągnąć sukces, ale czy będą potrafili poradzić sobie z porażką? Trzeba pamiętać, że jeżeli nie upadasz, to znaczy, że tak naprawdę wcale się nie starasz - mówił do zgromadzonych.

Rektor Uniwersytetu Pensylwania, Amy Gutman, powiedział podczas ceremonii, że honorowy tytuł jest dowodem uznania dla aktora za jego poruszające występy, które zabawiały, inspirowały, ale też uświadamiały widzów.

Denzel Washington nie jest jedynym aktorem, który został ostatnio wyróżniony w ten sposób- w zeszłym roku podobny zaszczyt spotkał Orlando Blooma, uhonorowanego doktoratem Uniwersytetu w Kent, natomiast Kim Cattrall, gwiazda serialu „Seks w wielkim mieście”, otrzymała honorowe członkowstwo Uniwersytetu Johna Mooresa w Liverpoolu.

Źródło: philadelphia.cbslocal.com

Foto: BE&W


Dodał(a): Redakcja , Środa 18.05.2011 (aktualizacja: 2011-06-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
niedajsie
uwielbian tego Pana. brawo:)
Dodano: 2011-05-24 17:00:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×