Olivier Janiak zajął stanowisko w sporze na temat szczepień dzieci

Prezenter wypowiedział się na temat szczepień. Co na to "antyszczepionkowcy"?

janiakmalinowskamainmain.jpg

Serwis SuperMamy.pl zorganizował ostatnio czat na żywo z Mariolą Mirek z firmy Procter & Gamble oraz Olivierem Janiakiem - ambasadorem akcji Pampers Unicef, a także ojcem trzech synów, które wychowuje wspólnie z żoną Karoliną Malinowską

Podczas spotkania goście wraz z prowadzącą dziennikarką rozmawiali na temat akcji Pampers Unicef i odpowiadali na pytania uczestniczących w czacie na żywo za pośrednictwem Facebooka internautów. 

Niemal pod koniec spotkania padło pytanie na temat dość drażliwego ostatnio tematu - szczepień dzieci. O co chodzi w tym konflikcie? Do niewtajemniczonych, spieszymy z informacją, że powstał swego rodzaju ruch "antyszczepionkowów", czyli rodziców, którzy szczepić swoich dzieci nie chcą, bo dostrzegają wynikające ze szczepień zagrożenia dla zdrowia swoich pociech.  

Przeciwnicy "antyszczepionkowców" przekonują natomiast, że przez takie właśnie zachowanie rodziców, w dzisiejszych czasach powracają choroby, z którymi udało się już dawno wygrać, m.in. właśnie dzięki wczesnym szczepieniom maluchów. 

Jakie zdanie na temat szczepienia dzieci ma Olivier Janiak? Zapytany o to, prezenter odpowiedział: 


- Nie rozumiem tylko źródła tego pytania, no bo jeśli masz do wyboru czy chcesz ryzykować zdrowiem swojego dziecka w przypadku takiej czy innej choroby - czy to jest tężec, czy to jest gruźlica, czy cokolwiek innego, i chcesz sobie, kiedy za dwa lata dziecko z niewiadomych względów nagle zacznie chorować dostarczyć sobie emocji związanych z walką o jego zdrowie i życie. Dla mnie wybór jest oczywisty. Dylematy rodziców też - skomentował Janiak.


Podsumowując rozważania na temat szczepień, prezenter zaznaczył jednak, że decyzja o szczepieniu dziecka powinna być indywidualną sprawą każdego rodzica, mówiąc:

- Oczywiście to jest wybór i decyzja każdego z państwa - ja państwu nie powiem: szczepcie bo to, tamto. To jest nasza rodzicielska odpowiedzialność, nasze rodzicielskie dylematy. (...) Ja wam nie odpowiem na to pytanie, bo to wy musicie podjąć decyzję. - podsumował prezenter. 


Co myślisz na temat wypowiedzi prezentera


Relację z całego wydarzenia z udziałem Oliviera Janiaka możesz obejrzeć poniżej: 


zdjęcie: KAPiF


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Piątek 16.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×