Ostre rockowe brzmienia

Tagi: REM Rammstein

Fani ciężkiego rocka, do którego można zaliczyć prawie odrębny gatunek jak metal, na pewno słyszeli o takich zespołach muzycznych jak niemieckie Rammstein czy amerykańska grupa REM.

Choć grupa REM nie gra tak ciężkiego rocka, ale rock alternatywny to i tak może się podobać również tym, którzy zazwyczaj gustują w cięższych brzmieniach. Nazwa zespołu REM pochodzi od pojęcia Rapid Eye Movement, co określa jedną z faz snu, w której gałki oczne śpiącego szybko się poruszają w różnych kierunkach. Nazwa zespołu Rammstein pochodzi z kolei od nazwy jednego z lotnisk w pobliżu miasta Rammstein. Zespół REM został założony już w 1980 roku i funkcjonuje dłużej o 13 lat jak na razie od zespołu Rammstein, który powstał w 1993 roku. Obie grupy jednak mają wiele albumów na koncie i wiele osiągnięć, a także wiernych fanów.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Solowa płyta Kukiza!

    Paweł Kukiz

    4 września Paweł Kukiz wyda swoją pierwszą solową płytę, niezwykle mocną i niezależną, zatytułowaną "Siła i honor". Mocna nie tylko ideologicznie – co szybko można uprościć idąc… czytaj więcej

  • Koniec R.E.M.

    Jak donosi theatlantic.com legenda muzyki rockowej, zespół R.E.M. zakończył swoją działalność. czytaj więcej