Oto jeden ważny powód, dla którego mały książę Jerzy ZAWSZE chodzi w szortach!

My pytamy, specjalista odpowiada!

george1main.jpg

Ostatnio księżna Kate i książę William coraz częściej pokazują się "na salonach" z dziećmi - księżniczką Charlotte oraz księciem Georgem, a tych dwoje uroczych maluchów zwykle "kradnie" rodzicom całe królewskie show. Jak można bowiem zauważyć na ostatnich zdjęciach i filmach, szczególnie mały Jerzy czuje się już w otoczeniu paparazzich i tłumu poddanych, jak ryba w wodzie. Rozbrajająco szczery mały książę, uroczo macha do zgromadzonych tłumów i coraz częściej wdaje się z nimi w interakcje. 

Co jeszcze szczególnego zauważyliśmy u małego księcia? Oprócz tego, że profesjonalnie opanował już sztukę królewskiego... machania do poddanych, redaktorzy brytyjskiego wydania magazynu Harper's Bazaar zauważyli również, że mały książę ma już swój własny książęcy styl, na który w dużej mierze składa się... częste noszenie szortów. Nie wierzysz? Zobacz sama! Te zdjęcia udowadniają, jak często można spotkać w szortach przyszłego pretendenta do brytyjskiego tronu!


george1.jpg


g222.jpg


george55.jpg

Dziennikarze magazynu, aby zaspokoić swoją (i naszą) ciekawość, postanowili dowiedzieć się u źródła, dlaczego książęca para ubiera swojego synka tak... konsekwentnie! W tym celu skontaktowali się ze znanym specjalistą ds. etykiety, Williamem Hansonem, który postawił sprawę jasno, mówiąc:


"Ubieranie małych chłopców w szorty, to sprawa bardzo brytyjska. Spodnie z długimi nogawkami są przeznaczone dla starszych chłopców i mężczyzn, podczas, gdy szorty u małych chłopców są jedną z niepisanych zasad świadczących o klasie, jakie mamy w Wielkiej Brytanii" - powiedział Hanson i dodał - "Pomimo, że czasy powoli się zmieniają, to para spodni z długimi nogawkami u młodego chłopca, wciąż postrzegana jest jako zjawisko kojarzone z klasą średnią, trochę "podmiejsko". A żaden szanujący się arystokrata w Wielkiej Brytanii nie chciałby być postrzegany w taki sposób" - skomentował sprawę specjalista. 


Kiedy zatem zobaczymy księcia George'a w innym zestawie niż szorty i koszulka/bluzka? Na to poczekamy jeszcze kilka lat. Według etykiety, chłopcy mogą bowiem (przynajmniej podczas oficjalnych spotkań) zacząć nosić spodnie z długimi nogawkami po ukończeniu 8. roku życia. Książę Jerzy ma natomiast dopiero trzy latka

george4444.jpg

 

źródło: Elle.com.au

zdjęcia: Starstock, Youtube, Facebook.com/TheBritishMonarchyDodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Środa 05.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×