"Handlarz śmiercią"

Kryminał skandynawski jest na topie. Już 26 czerwca w księgarniasz pojawi się wydawnictwo duńskiej autorki Sary Blædel, 'Handlarz śmiercią'. Kryminał przenosi nas do Kopenhagi, której nie znamy...

Wydział Zabójstw Komendy Miejskiej Policji w Kopenhadze opanowuje gorączka, kiedy w weekend wpływają zgłoszenia o dwóch zabójstwach. W jednym z kopenhaskich parków znaleziono ciało uduszonej młodej dziewczyny, a na tyłach hotelu Royal – zamordowanego dziennikarza. Asystenthandlarz smiercia.jpg kryminalna Louise Rick uczestniczy w śledztwie w sprawie zabójstwa dziewczyny, ale zostaje wciągnięta również w drugie śledztwo, gdy okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka Camilla Lind, reporterka kryminalna w „Morgenavisen”, znała zamordowanego dziennikarza i zamierza sama rozwikłać zagadkę jego śmierci. Louise stara się powstrzymać przyjaciółkę od ryzykownych działań na własną rękę, ale Camilla nigdy nie słucha dobrych rad, gdy zwietrzy materiał na ciekawy artykuł. Gdy kontaktują się z nią osoby ze środowiska handlarzy narkotyków, sprawy przybierają dramatyczny obrót. 

Książce poświęcona jest też strona internetowa, www.scianazabojstw.pl.  Nazwa strony nawiązuje do metody pracy, jaką stosuje Sara Blædel, zbierając materiały i przygotowując każdą kolejną książkę. Tzw. ściana zabójstw to duża biała tablica, na której Sara Blædel szkicuje rozwój fabuły, co zapewnia jej stymulację wizualną i rozpala kreatywność.  Poza informacjami o książkach, na stronie czytelnicy znajdą bogaty biogram autorki,  materiały video z jej udziałem, a także charakterystykę postaci, która łączy wszystkie tomy cyklu – komisarz Louis Rick. Stronę wzbogacają materiały poświęcone Kopenhadze  - zdjęcia Kopenhagi po zmroku i fragmenty książki opisujące miasto.                                                                              '"Handlarz śmiercią"

sciana zabojstw.jpg

Strona internetowa www.scianazabojstw.pl


Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Źródło: Mat. prasowe


Przeczytaj również:
"Mechaniczny książę"
"Opowiadacze. Nie tylko Hrabal"
"Dożywocie"Dodał(a): NW , Poniedziałek 25.06.2012 (aktualizacja: 2012-11-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×