"Happy Feet Two"

"Tupot Małych Stóp 2" – komedia familijna, opowieść o śpiewających i tańczących pingwinach.

Happy Feet TwoMambo i Gloria mają syna Erika (EG Daly), który próbuje znaleźć swoje powołanie w świecie cesarskich pingwinów. Nowe zagrożenia nadciągają jednak nad populację pingwinów i aby ocaleć, wszystkie pingwiny będą musiały współpracować — i tańczyć.  Muzykę skomponował John Powell ("Tupot małych stóp", "Epoka Lodowcowa" 2 i 3, "Kung Fu Panda", "Tożsamość Bourne'a", "Pan i Pani Smith"). Ścieżkę dźwiękową uświetniła pop rockowa piosenkarka P!nk. Usłyszymy ją aż w 13 fragmentach soundtracku, w tym  również w nowej, romantycznej piosence "Bridge of Light" (nr 3 na płycie). P!nk jest współautorką piosenki.  Ponadto usłyszymy covery słynnych przebojów "Dragostea Din Tei" (O-Zone) i "Rawhide" (piosenka z westernu), a Robin Williams zaśpiewa monumentalny, rockowy utwór z towarzyszeniem chórów "The Mighty Sven". 

P!nk - właśc. Alecia Beth Moore (ur. 08.09.1979),amerykańska piosenkarka i autorka tekstów. Tworzy muzykę z gatunku pop rock, choć w początkach działalności jej utwory wpisywały się w nurt muzyki R&B. Karierę zaczynała śpiewając chórki w rapowym zespole Scratch N' Smoove. Została odkryta przez wytwórnię LaFace. Jej pierwszy album "Can't Take Me Home" (2000) osiągnął status podwójnej płyty platynowej, a kolejne płyty potwierdzały tylko talent artystki i utrzymywały się na szczycie rankingów. P!nk już wcześniej nagrywała piosenki do filmów, wielkim sukcesem była piosenka (2001 rok) "Lady Marmalade" zaśpiewana wraz z  Christiną Aguilerą, Lil' Kim oraz Myą , piosenka znalazła się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej do filmu "Moulin Rouge!" i okazała się wielkim przebojem, co przyniosło P!nk pierwszą nagrodę Grammy oraz MTV Video Music Award.  W 2003 roku Pink do spółki z Williamem Orbitem nagrała piosenkę pod tytułem "Feel Good Time" do filmu "Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość" .
Prywatnie P!nk jest żoną Careya Harta i mamą córeczki Willow Sage (ur.17.11.2010).  Jest też wielką miłośniczką zwierząt, udziela się w organizacjach broniących praw ludzi i zwierząt, wspomaga finansowo instytucje charytatywne np. Czerwony Krzyż.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Kelly Clarkson "Stronger"
"True Blood Vol.3"

Dodał(a): Karolina Czaja , Wtorek 22.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×