"Hardkor Disko"

Po "Sali samobójców" Komasy, przyszła pora na krok dalej w polskiej kinematografii, w celu uchwycenia mrocznego oblicza młodego pokolenia. Tytuł filmu - Hardkor Disko - zobowiązuje! Czy emocje będą równe eksplozji coctailu mołotowa?

"Hardkor Disko"

"Hardkor Disko"

Wszyscy narzekają na miałkość polskiego kina, plagę komedii, które tyle mają się do gatunku co piernik do wiatraka. Może i to naród staje się wybredniejszy, może gusta bardziej wyrafinowane. W odpowiedzi na to rozżalenie, dostajemy coraz to ciekawsze obrazy, odsłaniające mroczną stronę naszych czasów i ludzkiej natury, trawionej przez żądzę doświadczenia, empirycznego spełnienia, balansującego na granicy zatracenia.

Filmowy debiut Krzysztofa Skoniecznego, autora wielokrotnie nagradzanych teledysków  zrealizowanych m.in. dla Brodki, Nosowskiej, Projektu Warszawiak czy Jamala - "Hardkore Disko" opowiada historię młodego chłopaka o dość gniewnym usposobieniu - Marcina (w tej roli zobaczymy Marcina Kowalczyka, znanego z świetnej roli Magika w filmie "Jesteś Bogiem"), który po przyjeżdża do pełnej pokus i skrajności metropolii, gdzie poznaje nieco młodszą od siebie Olę (Jaśmina Polak).

Dziewczyna wciąga go niczym narkotyk w swoje życie, pełne hedonistycznych uciech, ostrych imprez i nielegalnych wyścigów samochodowych. Na naszych oczach rysuje się dość mroczny obraz pokolenia igrającego z życiem, emocjami i cielesnością.

"Gdybyś miał wybór, to wolałbyś się spalić czy zamarznąć..." - to pytanie wypowiedziane przez wygłodniałą skrajnych emocji Olę, zawisa pomiędzy dwójką bohaterów, wytyczając destrukcyjny charakter ich znajomości. Na dodatek Michał skrywa mroczną tajemnicę...

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu "Hardkor Disko". Przyszedł czas abyście i Wy odpowiedzieli sobie na pytanie - czy wolicie zamarznąć czy spłonąć!

Film w kinach od 4 kwietnia 2014 roku.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/YouTubeDodał(a): Marietta Przybyłek , Czwartek 27.02.2014 (aktualizacja: 2014-03-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×