Historyczna wpadka na Oscarach - pomylono zwycięzców w najważniejszej kategorii (WIDEO)

Takiego błędu w ogłoszeniu wyników nie było jeszcze nigdy w historii wręczania tych nagród filmowych.

oscarsmixupmain.jpg

89. ceremonia wręczania Oscarów z całą pewnością przejdzie do historii i to nie z dobrych powodów, a szkoda. Cała gala była bowiem przygotowana i przeprowadzona na najwyższym poziomie. Wszystkie starania przyćmiła jednak najgorsza wpadka w historii rozdania tych nagród filmowych.

Co się właściwie stało? Gdy doszło do kulminacyjnego momentu, w którym ogłoszony zostać miał zwycięzca w kategorii Najlepszy Film, na scenę wyszło dwoje znakomitych aktorów - Warren Beatty i Faye Dunaway. W momencie ogłaszania wyniku, aktor otworzył kopertę z werdyktem, przeczytał, co jest tam napisane i zawahał się, pokazując napis koleżance po fachu, która wypaliła: "La la land!". Gdy twórcy filmu weszli na scenę i zaczęli dziękować, obok nich pojawił się jeden z organizatorów, który zaczął szukać koperty i karty, z której przeczytano wynik.

Po chwili, organizator przekazał producentowi filmu "La la land"-  Jordanowi Horowitzowi wiadomość, że zaszła pomyłka, a filmem roku nagrodzono "Moonlight". 

Producent "La la land" poinformował o tym do mikrofonu wszystkich zgromadzonych na sali i przed telewizorami, a na sali zapadła konsternacja. Dopiero po chwili, gdy producent pokazał na kartce napis i przekonywał, że to nie żart, twórcy "Moonlight" wyszli na scenę i odebrali Oscara dla Najlepszego Filmu. 

Jak doszło do takiej wpadki? Okazuje się, że Warren Beatty za kulisami musiał wziąć sam lub ktoś mu podał złą kopertę - najprawdopodobniej była to zapasowa koperta z ogłoszeniem wyniku: Najlepsza aktorka - Emma Stone, "La la land". Taki właśnie napis zobaczył Beatty na kartce, dlatego przez chwilę zawahał się z ogłoszeniem wyniku, a pomyłkę popełniła Faye Dunaway, która ogłosiła "La La Land" najlepszym filmem, nie zwracając uwagi na nazwisko Stone.

Zobacz feralny moment z  89. ceremonii rozdania Oscarów: 

 Film w skróconej wersji: 

zdjęcie, film: Youtube  

Zobacz też: 


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Poniedziałek 27.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×