Hurts zagrają w Poznaniu

Zapraszamy na jedyny jesienny występ duetu Hurts w Polsce! Zespół będący jednym z najważniejszych odkryć ostatnich lat w muzyce wystąpi 9 października w Poznaniu!

Hurts zagrają w PoznaniuDuet Hurts tworzą wokalista Theo Hutchcraft oraz obsługujący syntezatory Adam Anderson. Ich singiel "Wonderful Life" był jedną z najczęściej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych w 2010 roku! Podobną popularnością cieszyły się piosenki "Better Than Love" czy "Stay", a także doskonałe "Devotion" nagrane wspólnie z samą Kylie Minogue! Popularność wywróżyła im stacja BBC umieszczając Hurts na czwartym miejscu wśród swoich prognoz na 2010 rok w zakresie muzycznych debiutów (BBC Sound Of 2010).

Debiutancki krążek duetu z Manchesteru "Happiness" ukazał się na początku września ubiegłego roku i w Polsce sprzedał się w ilości dającej mu status Platynowej Płyty. Krytycy podkreślali stylowe inspiracje z lat osiemdziesiątych: od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Hurts tworzą jednak muzykę na wskroś współczesną jedynie odsyłającą do tych formacji, nie zaś wtórną wobec nich. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją duetu jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo.

Na początku roku Hurts zagrali wyprzedaną trasę koncertową po Polsce. Byli także gwiazdą festiwalu Opener. Koncert w Poznaniu będzie ich jedynym jesiennym występem w Polsce.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:


Dodał(a): Karolina Czaja , Wtorek 02.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×