I Love Italia 2

Po sukcesie pierwszej części "I Love Italia", która stała się platynową płytą, Marek Sierocki prezentuje kolejną porcję "przebojów zawsze młodych" ze słonecznej Italii.

Obok wielkich gwiazd włoskiej piosenki: Umberto Tozzi’ego, Toto Cutugno, Drupiego, I Love Italia 2Al Bano i Rominy Power oraz Ricchi e Poveri, przypominamy piosenki, które w Polsce pierwszy raz ukazują się na płytach kompaktowych. Należą do nich m.in. hity w wykonaniu Violi Valentino, która na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych była laureatką Festiwalu w San Remo. "Rodzynkiem" jest piosenka "Bambina", którą w 1979 roku wylansowała Dorina Dato, wówczas chórzystka w zespole Drupiego, dziś jego żona. Z przyjemnością przypominamy też kolejne przeboje z repertuaru Pupo. To wykonawca, który pod koniec lat siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych cieszył się ogromną popularnością również w Polsce.

Są też wielkie hity dyskotekowe z lat osiemdziesiątych: "Ciao Siciliano", "Comanchero" i "Buona Sera Ciao Ciao".

Nie zabrakło też klasyki włoskiej piosenki z połowy dwudziestego wieku. To wielkie przeboje w wykonaniu: Giglioli Cinquetti, Rity Pavone, Marinio Mariniego i Bobby’ego Solo. Całość kończy przepiękny utwór "Il Silenco", który przypomina włoski trębacz Nini Rossi.

Źródło: mat. prasowe

Przeczytaj również:

Open'er Festival startuje dziś!

Polacy nagrali teledysk dla Walk The Moon

Celine Dion powraca


Dodał(a): Natalia Woroniec , Czwartek 05.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×