Imię Klara będzie teraz "modne" wśród rodziców? Internauci oszaleli na punkcie dziecka Lewandowskich!

Sieć zalewają komentarze na temat narodzin "polskiego royal baby" oraz... tłumaczenia imienia Klara! Będzie nowa, imienna moda?

klaraimielewandowscymain.jpg

Niedawno przedstawiałyśmy zestawienie 8 najpiękniejszych, ale dość rzadkich imion dla dziewczynki, które w Polsce nadają swoim nowo narodzonym córkom rodzice. Tak się stało, że w artykule tym przytaczałyśmy właśnie dość niepopularne do tej pory w naszym kraju imię Klara. 

Po wczorajszym ogłoszeniu przez Roberta Lewandowskiego narodzin jego córeczki, której wraz z Anią nadali imię Klara, wydaje się, że imię to nie będzie już dłużej należało do rzadko nadawanych. Dlaczego? Od wczoraj w Internecie i to nie tylko na polskich stronach, pisze się o Lewandowskich i o małej Klarze.

Internauci zaczęli też baczniej przyglądać się samemu imieniu, tłumaczyć jego pochodzenie oraz wyrokować, jakie cechy będzie miało dziecko sportowców. Doszło nawet do tego, że fani już przewidują, jak będzie wyglądało życie malucha, wyczytując to nie tylko z imienia, ale także z... daty urodzenia, bo okazuje się, że mała Klara jest zodiakalnym bykiem

Zostawiając jednak na boku takie dość zabawne dywagacje na temat daty urodzenia dziecka Lewandowskich, rzeczywiście warto nieco bliżej przyjrzeć się samemu imieniu Klara. Według medialnych doniesień, zarówno Anna, jak i Robert są głęboko wierzącymi katolikami, a dziecko mogło otrzymać imię po świętej Klarze, czyli duchowej "córce" św. Franciszka z Asyżu. 

Według tradycji Kościoła, Klara jest patronką malarzy, radia, telewizji oraz osób zmagających się z chorobami oczu. Samo imię Klara jest natomiast pochodzenia łacińskiego. Oznacza osobę czystą, sławną - ale o sławie płynącej właśnie z czystości życia. To imię cechuje duża pobudliwość u osoby, której się je nadaje. Podobno Klary "nie mogą usiedzieć na miejscu" i lubią być w centrum uwagi. Z tego powodu kobiety o tym imieniu świetnie sprawdzą się jako wnikliwe reporterki i dziennikarki. 

Robert Lewandowski z małą Klarą na swoim Instagramie 

Co sądzisz na temat tego imienia? Uważasz, że ze względu na popularność rodziców tej małej istotki, jej imię stanie się teraz modne? Czekamy na komentarze! 


zdjęcia: Instagram.com/annalewandowskahpba, _rl9

Zobacz też:
Dodał(a): Natalia Fijał , Piątek 05.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×