Inauguracja projektu Kultura Na Widoku

Kultura Na Widoku to projekt realizowany w ramach kampanii Legalna Kultura. Wspierają go znani i lubiani m.in. Jerzy Owsiak, Grażyna Torbicka czy Agnieszka Grochowska. Dowiedzcie się więcej!

Inauguracja projektu Kultura Na Widoku

Inauguracja projektu Kultura Na Widoku

Celem projektu Kultura Na Widoku jest promowanie świadomego i legalnego uczestnictwa w kulturze. Wiadomo, że w obecnych czasach i dobie internetu, piractwo jest na porządku dziennym. Pytanie jednak, jakie są faktyczne powody takiego korzystania z dóbr światowej kultur? Nie zawsze wynika to z niemoralnej postawy społeczeństwa i pojedynczych jednostek. Problem często tkwi w braku dostępu do źródeł legalnych. Podjęta inicjatywa ma za zadanie zmienić obecny stan rzeczy i stworzyć powszechnie znane, dostępne i bogate w swoich zbiorach zasoby.

Podczas czwartkowej konferencji inauguracyjnej przed Pałacem Prezydenckim stanął cyfrowy "regał", dzięki któremu za pobraniem odpowiedniego kodu będzie można ściągnąć ok. 600 tytułów zdigitalizowanych książek, gier, filmów, płyt i utworów muzycznych.

"Kultura to nasza tożsamość a internet to najwybitniejszy wynalazek ostatnich lat. Legalna Kultura jest przedsięwzięciem wskazującym dobrą, piękną stronę internetu. Jesteśmy przekonani, że człowiek jest istotą dobrą i jeśli ma możliwości legalnego korzystania z kultury, właśnie tak będzie z niej korzystał. Inne kraje to potwierdzają - w Stanach Zjednoczonych czy Norwegii ludzie wybierają propozycje wypożyczalni filmów i muzyki i chętnie płacą za kulturę, jeśli przygotowana jest dla nich dobra oferta" - takie stanowisko zaprezentował podczas konferencji Krzysztof Król, reprezentant kancelarii prawnej Bronisława Komorowskiego, która objęła patronat nad projektem.

Akcje wspierają znani i lubiani ze świata kultury, oczywiście nie mogło zabraknąć wśród nich twórcy jednej z najciekawszych imprez cyklicznych w Polsce Przystanku Woodstock, którego przestrzeń jest otwarta dla wszystkich i to za darmo - Jurka Owsiaka. Akcję wspierają również Aga Zaryan, Agnieszka Grochowska, Danuta Stenka czy Grażyna Torbicka.

Jeśli wydaje Wam się dostępne zbiory będą proponowały jedynie starocie, nic bardziej mylnego. W cyfrowych zbirach znajdą się takie pozycja jak książki "Morfina" Szczepana Twardocha czy niedawno wydany "Kronos" Witolda Gombrowicza. Nie zabraknie też klasycznych pozycji, które powinien znać każdy wykształcony człowiek, jak "Sklepy cynamonowe" Brunona Schulza. W zbiorach muzycznych znajdziemy m.in. "Miłość" Jamala, "Jazz na ulicach" Marii Sadowskiej, "The Last Ship" Stinga, nagrania Nat "King" Cole'a i Franka Sinatry. Dział filmowy tworzą obrazy m.in Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego, Toma Hoopera czy  Leszka Dawida. Nie zabraknie również czegoś dla miłośników historii, polecamy regał "Wolność nie ma granic", w którym znajdziecie dokumenty z czasów opozycji demokratycznej i Solidarności.

Specjalne "regały" w ramach projektu Kultura Na Widoku staną  w innych polskim miastach m.in. Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Wrocławiu, Krakowie, Sopocie, Mrągowie, Zakopanem i Kazimierzu Dolnym.

Warto zainteresować się tym tematem!


Inauguracja projektu Kultura Na Widoku

Jurek Owsiak


Inauguracja projektu Kultura Na Widoku

Danuta Stenka

Inauguracja projektu Kultura Na Widoku

Magdalena Kumorek

Inauguracja projektu Kultura Na Widoku

Grażyna Torbicka

Inauguracja projektu Kultura Na Widoku

Agnieszka Grochowska


Źródło: MilionKobiet.pl.
Foto: KAPiF


Dodał(a): Marietta Przybyłek , Piątek 30.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×