Jak unikać stresu? Zobacz, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach!

Męczy Cię nadmierny stres? Poznaj nasze 4 sprawdzone sposoby radzenia sobie z nim i zacznij cieszyć się życiem na nowo!

sposobystresmainseo.jpg

Stres jest w dzisiejszych czasach stałym towarzyszem życia większości ludzi. Skutki długotrwałego przeżywania sytuacji stresowych są katastrofalne, zarówno dla naszego zdrowia, jak i urody. Stres działa niekorzystnie zwłaszcza na kobiety. Stresujemy się częściej niż mężczyźni i niestety nieco trudniej zapomnieć nam o zmartwieniach. Poza tym, kobiety częściej i intensywniej niż mężczyźni przejmują się swoim wizerunkiem w oczach innych. Zastanawiamy się nad tym, jak wyglądamy, czy na pewno dobrze i co myślą sobie o nas inni. Niestety to wszystko może doprowadzić nawet do choroby! Jak zatem unikać stresu, a gdy się już pojawi umieć sobie z nim skutecznie radzić? Oto nasze sposoby!


Wizualizacja

Po pierwsze zastanów się nad tym, co Cie stresuje. Pomyśl, co wywołuje u Ciebie nerwy i strach oraz dlaczego. Co może stać się najgorszego, jeśli to, czego się boisz stanie się rzeczywistością?

Jeśli zwizualizujesz sobie w wyobraźni, co Ci "grozi", może się okazać, że... to nie jest aż tak straszne. A gdy nie ma czym się martwić, stres znika! Radzimy Ci wypróbować ten sposób - nam naprawdę pomaga!Wyciszenie wewnętrzne

Jeśli każdego dnia jesteś zabiegana i nie masz chwili dla siebie, uwierz nam, w dłuższej perspektywie nie skończy się to dla Ciebie najlepiej. Co zatem robić, gdy stresy się mnożą? Za wszelką cenę znajdź w ciągu dnia co najmniej pół godziny czasu tylko dla siebie i... swojej duszy. Tak! Wyłącz komputer, telefon, tablet, zamknij się w sypialni i wycisz się wewnętrznie. Pomoże Ci w tym medytacja, modlitwa, czytanie uduchowionej książki lub słuchanie muzyki relaksacyjnej - wszystko zależy od tego, co będzie odpowiednie dla Twojej osobowości i z którą praktyką będziesz czuć się najlepiej. Sport

W zachowaniu zdrowia psychicznego i uwolnieniu się od stresu z całą pewnością pomoże... zajęcie się swoim ciałem! Tak, to prawda. Trening ciała pomaga nam się uporać z nadmiernych stresem i trudnościami duchowymi. Aby uspokoić skołatane nerwy, polecamy Ci zwłaszcza spokojny trening. W tym przypadku świetnie sprawdzą się pilates oraz ćwiczenia na zdrowy kręgosłup. Uśmiech i bliskość z innymi 

Już dawno udowodnione zostało, że nerwy i stres natychmiastowo minimalizuje uśmiech. Co więcej, uśmiech wpływa na to, że, nawet jeśli nam nie do śmiechu, automatycznie poprawia nam się humor. Jeśli zatem mamy sporo stresów, warto choćby zmuszać się codziennie do uśmiechu i... śmiechu! Aby się zdrowo pośmiać, polecamy Ci oglądanie sprawdzonych, kultowych już sitcomów. Warto także pamiętać, że stres i nerwy neutralizuje bliskość fizyczna z drugą osobą. Naukowcy udowodnili nawet, że wystarczy... 6 przytuleń dziennie, powtarzanych codziennie, aby pożegnać ryzyko depresji - zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. A zatem, do dzieła - uśmiechajmy się i przytulajmy bliskich! 

A Ty jakie masz sposoby na stres? Czekamy na komentarze!

zdjęcie: iStock  
Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 24.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
Mnie pomaga na stres melisa, ciepłe mleko lub jada na rowerze. Wtedy nie myślę o problemach tylko jadę przed siebie. Jak się zmęczę to po stresie.Czasem w wyniku długiego stresu dopada mnie zaparcie. Wtedy nic nie pomaga więc sięgam po czopek evaqu. Po 15 min jest po zaparciu.
Dodano: 2018-07-09 14:20:14 Zgłoś nadużycie
netaszczepanik
ja nie mam problemów ze stresem od kiedy zaczęłam korzystac z porad na tej stronie
http://shareinfo.pl/nie-radzisz-sobie-ze-stresem-wyprobuj-11-domowych-sposobow-na-jego-skuteczne-zwalczanie/
Dodano: 2018-01-17 21:23:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
A mi pomaga Biovital :) kupiłam sobie ogólnie na wzmocnienie i nie spodziewałam się, że na ukojenie nerwów też pomoże :) W połączeniu z aktywnością fizyczną działa cuda, na pewno się szybko z nim nie rozstanę, szczególnie że za uspokojenie odpowiada naturalny głóg - na pewno nie uzależni.
Dodano: 2018-01-14 00:12:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja też na ogól bardzo się stresuję przy jakiś występach publicznych, egzaminach itp. czasami wizyta u lekarza mnie stresuje. Ale często pomaga mi też np. nervomix control, to ziołowe tabletki, są dostępne bez recepty i bardzo skuteczne.
Dodano: 2018-01-08 08:31:42 Zgłoś nadużycie
Anonim
No raczej mi ciężko jest szczególnie przed egzaminami, bo właśnie w tym okresie żyję w sporym stresie ;) Mam w apteczce już sprawdzony w takich sytuacjach nervomix control, szybko mnie uspokaja, podchodzę do egzaminów bez nerwów. Plusem jest, że nie czuję sie ponim senna.
Dodano: 2017-01-15 20:32:52 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×