Jak zostaną ogłoszone narodziny Royal Baby 2?

Czyżby rodzina królewska chciała skorzystać z mediów społecznościowych?

Jak zostaną ogłoszone narodziny Royal Baby 2

Narodziny nowego członka królewskiej rodziny to niezwykle ważne wydarzenie nie tylko w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy z niecierpliwością czekają, aż na świecie pojawi się drugie dziecko Kate i Williama. Księżna prawdopodobnie już od kilku dni jest w szpitalu i rozwiązanie może nastąpić w każdej chwili.

Dawniej Brytyjczycy chcący dowiedzieć się o narodzinach kolejnego królewskiego dziecka musieli czekać przed Pałacem Buckingham. Teraz z pomocą przyjdą im media społecznościowe, a konkretnie Twitter.

Zobaczcie także: Szok! Myślała, że jest w ciąży - okazało się, że to ogromny nowotwór

Jakiś czas temu "The Sunday Times" podał, że informacja o przyjściu na świat dziecka książęcej pary pojawi się na Twitterze pod hasztagiem "Robay Baby"

Skąd taka decyzja? Administracja Pałacu Buckingham motywuje to tym, że co prawda nie chcą odejść od tradycji, ale pragną również korzystać z ułatwień płynących z mediów społecznościowych. Rzeczniczka Pałacu Buckingham mówi: Nie chcemy rezygnować z tak wiekowej tradycji. Jednak teraz mamy niepowtarzalną okazję żeby zrobić mały precedens historyczny i ogłosić informację o narodzinach na Twitterze.

W tradycji rodziny królewskiej, kiedy na świat przyjdzie nowy jej członek, zostaje wystawione formalne zaświadczenie lekarskie, po czym przewozi się je pod bramy Pałacu pod eskortą policji. Następnie oficjalny akt urodzenia zostaje udostępniony do wglądu szerszemu gronu.

Procedury pozostają bez zmian, jednak i tak w mediach pojawiają się spekulacje, jakoby księżna Kate Middleton miała już urodzić, a bukmacherzy robią zakłady, jakiej płci będzie królewskie dziecko.

Jak myślicie, czy syn Kate i Williama, Goerge, który przyszedł na świat w 2013 roku będzie miał siostrę czy brata?Jak zostaną ogłoszone narodziny Royal Baby 2

Jak zostaną ogłoszone narodziny Royal Baby 2

Jak zostaną ogłoszone narodziny Royal Baby 2
Zobaczcie także:Źródło: The Sunday Times/ Daily Mail
Foto: FameFlynetDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 28.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×