Jay-Z współtwórcą muzyki do filmu "The Great Gatsby"

Nikt nie spodziewałby się, że na ścieżce dźwiękowej do filmowej adaptacji "The Great Gatsby" usłyszy hip-hop. Baz Luhrmann lubi jednak bawić się konwencją co udowodnił swoją wizją "Romeo + Juliet". I dlatego pełne przepychu życie Jaya Gatsby'ego będzie toczyć się w rytm muzyki napisanej przez Jaya-Z i Jeymesa Samuela z The Bullitts.

Jay-Z współtwórcą muzyki do filmu "The Great Gatsby"

Jay-Z współtwórcą muzyki do filmu "The Great Gatsby"

Jak donoszą media, Jay-Z i Jeymes Samuel z The Bullitts będą współautorami ścieżki dźwiękowej do filmu, nad którą czuwać będzie kompozytor Craig Armstrong ("Moulin Rouge", "Ray", "Wall Street: Money Never Sleeps").

W kwietniu, aktorzy zdradzili, że sceny do filmu kręcili do puszczanej w tle (przez Baza Luhrmanna) muzyki Jaya-Z. Również w trailerze do filmu usłyszeć możemy fragment "No Church in the Wild" Jaya-Z i Kanye Westa. Posłuchajcie (i zobaczcie) sami.
"The Great Gatsby" jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów 2013 roku. W głównych rolach zobaczymy Leonarda DiCaprio (Jay Gatsby, aktor po raz drugi gra tytułową rolę w filmie Baza Luhrmanna), Carey Mulligan (Daisy Buchanan), Tobey'ego Maguire'a (Nick Carraway) oraz Joela Edgertona (Tom Buchanan). Amerykańska data premiery filmu, opartego na wielkiej amerykańskiej powieści autorstwa F. Scotta Fitzgeralda, została przesunięta na 10 maja. Polską premierę zaplanowano na 14 czerwca.

Zanim do kin trafi "The Great Gatsby", Leonarda DiCaprio zobaczymy w "Django Unchained". Kliknij i zobacz plakaty promujące film!

Leonardo Dicaprio


Tekst: Magda Stojicic
Foto: Mat. prasowe
Źródło: huffingtonpost.comDodał(a): Magda Stojicic , Wtorek 08.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×