Jedzenie i gotowanie a znaki zodiaku

Wiele nawyków i uprzedzeń związanych z jedzeniem ma korzenie w dzieciństwie i w postawach naszych rodziców. Jeśli chodzi o gotowanie, każdy z nas ma inne kubki smakowe i gusta kulinarne. Jedni preferują kuchnię grecką inni wolą polską. W astrologii każdy z żywiołów (ogień, ziemia, powietrze i woda) charakteryzuje inne podejście do jedzenia.

Jedzenie i gotowanie a znaki zodiaku


OGIEŃ


Baran

Wiele z nich uwielbia gotować i przyrządzać wspaniałe domowe posiłki z tradycyjnymi daniami mięsnymi i wieloma rodzajami warzyw. Przedstawiciele tego znaku lubią także potrawy pikantne np. kuchnię meksykańską, chińską; szczególnie dodawana jest do dań przyprawa curry. Są też tacy, tu mowa przeważnie o mężczyznach, którzy nie przejmują się zbytnio gotowaniem, wolą wrzucić coś na szybko do mikrofali i to im smakuje najlepiej.

Lew

Większość Lwów woli zjeść coś na mieście, niż cokolwiek zrobi w domu. Lubią kuchnię orientalną chińską, tajską i hinduską. Mieszanie smaków słodkiego i ostrego to dla nich wspaniałe rozwiązanie. Zawsze wiedzą gdzie w razie czego można taką potrawę kupić na wynos.

Strzelec

Lubią dobrze zjeść. Dbają o zdrowy styl życia, więc namiętnie pochłaniają jogurty, sery (szczególnie biały). Lubią poznawać też inne smaki, zwłaszcza w trakcie zwiedzania najróżniejszych zakątków świata.


ZIEMIA

Byk

Wiele byków sprawdza się w takich zawodach, jak np. cukiernik. Często jest tak, że mając jakieś produkty w lodówce z niczego potrafią zrobić coś. Interesują ich różne kuchnie, lubią próbować.

Panna

Chętnie jedzą warzywa i owoce. Wiele Panien to wegetarianie, inne zaś chętnie jedzą mięso, ale nie cierpią ryb. Często unikają kawy. Jeśli już coś gotują to nie z zamiłowania, lecz z zainteresowania jakością podawanego posiłku.

Koziorożec

Zjada przeważnie wszystko. Nie jest to znak wybredny. Wymagają tylko by jedzenie było pożywne i ładnie podane. Lubią na talerzu mieć różnorodne potrawy, to dla nich podstawa. Uwielbiają warzywa, szczególnie szpinak, kabaczek, kapustę włoską.

POWIETRZE

Bliźnięta

Niektóre Bliźnięta zamiast posiłku wolą kawę. Często wolą zjeść coś poza domem niż cokolwiek ugotować. Takie potrawy smakują im bardziej, a lubią dobrze zjeść.

Waga

Dużo gotują. Lubią prostą kuchnię domową. Niektóre Wagi nie mogą jeść ostrych potraw, gdyż zaszkodzi to ich układowi pokarmowemu. Doceniają jednak świeże warzywa i owoce.

Wodnik

Nie są znakiem wybrednym jeśli chodzi o jedzenie. Są za to wybitnymi indywidualistami. Często mistrz kuchni jest właśnie spod tego znaku. Są też jednak tacy, co nie potrafią nawet zagotować wody. Wodniki nie jedzą zbyt często słodyczy. Wolą w kuchni oddać pałeczkę komuś innemu.

WODA

Rak

Kocha jeść. Niestety nie służą mu dania pikantne. Proste potrawy, szczególnie kuchnia włoska jest tym, co lubią najbardziej. Za to są ekspertami w przyrządzaniu deserów. Zawsze mają na nie wiele pomysłów. Ciekawie także przyrządzają rybę bądź mięso. Uwielbiają słodycze; w chandrze często się nimi zajadają.

Skorpion

Również uwielbia jeść. Z gotowaniem zaś bywa różnie. Raz ma na to ochotę, raz na coś innego. Ciężko mu dogodzić. Lubi smakować różne potrawy, często zajada się fast foodami.

Ryby

Lubią gotować, szczególnie dla gości. Uwielbiają potrawy z ziemniaków, szczególnie smakują im frytki. Ryż, makaron, sałatki, owoce morza też jedzą z rozkoszą. Lubią wypróbowywać i smakować potrawy.

Wróżka Xena
Wyślij SMS o treści: TC.XENA. treść pytania do eksperta
pod numer 72068. Koszt SMS to 2.46 zł brutto.
Zobacz profil Wróżki tutaj!


Dodał(a): Katarzyna Kowalewska , Czwartek 21.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
marrika2
Ja lubię gotować, horoskop nie do końca mi się zgadza
Dodano: 2013-06-23 02:45:05 Zgłoś nadużycie
Lighter
by było coś tam się zgadza
Dodano: 2013-03-04 14:14:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×