Jonny Greenwood "Norwegian Wood"

Ścieżka dźwiękowa do japońskiego dramatu, powstałego na podstawie tak samo zatytułowanej powieści Harukiego Murakamiego z 1987 roku.

Jonny Greenwood Norwegian WoodFilm wyreżyserował nominowany do Oscara i zdobywca Złotej Palmy w Cannes Anh Hung Tran, francuski reżyser wietnamskiego pochodzenia. Za oprawę dźwiękową produkcji odpowiada gitarzysta Radiohead, Jonny Greenwood, którego wspomagał dyrygent Robert Ziegler. Muzyk przyznał, że większość kompozycji do filmu napisał będąc w trasie z zespołem. - Komponowałem głównie w hotelach i garderobach. To było dla mnie bardziej praktyczne. I nie miało znaczenia, w jakim kraju właśnie byłem - wspominał Jonny.

Film "Norwegian Wood" był pokazywany w konkursie festiwalu weneckiego z 2010 roku. Główne role zagrali w nim japońscy aktorzy - Kenichi Matsuyama, Rinko Kikuchi, Kiko Mizuhara. Za produkcję soundtracku odpowiedzialny był Graeme Stewart. Oprócz kompozycji Jonny'ego znajdziemy na nim kilka kawałków legendy krautrocka, grupy CAN. Przypomnijmy, że Greenwood było nominowany do Oscara za ścieżkę dźwiękową filmu "Aż poleje się krew" z Danielem Dayem-Lewisem.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:
Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 01.08.2011 (aktualizacja: 2011-07-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×