Już 16 kwietnia Rebeka wystąpi w warszawskim klubie Stodoła!

Czy są tu fani tego duetu?

Rebeka już 16 kwietnia w warszawskim klubie Stodoła!Początkowo Rebeka była solowym projektem Iwony Skwarek. W 2010 roku dołączył do niej Bartosz Szczęsny. Miał ją wesprzeć przy aranżowaniu utworów na koncerty – został na stałe. Od tego czasu Rebeka nabrała rozpędu. 

Zobaczcie także: Mozil, Urbaniak, Mazolewski w przedwojennych szlagierach

Pierwszym wspólnym dziełem Rebeki był remiks piosenki Roksana. W 2011 roku światło dzienne ujrzał singiel Fail, wydany przez Brennnessel Records. Kolejne dwa utwory Stars oraz Nothing To Give ukazały się pod szyldem portugalskiej wytwórni Discotexas. W 2013 roku duet powrócił do Brennnessel Records i opublikował singiel Melancholia.

Zobaczcie także: Zespół IRA wystąpi w Warszawie!

Bardzo aktywna koncertowo grupa długo przygotowywała się do wydania debiutanckiego albumu, ale trud się opłacił. Hellada znalazła się na wysokich pozycjach wielu muzycznych podsumowań roku 2013, m.in. w radiowej Trójce, Brandnewanthem.pl, czy T-Mobile Music, a Gazeta Wyborcza przyznała jej tytuł Polskiej Płyty Roku. Utwory zawarte na Helladzie wywołują skojarzenia z latami 80., gdy syntetyczne brzmienia mieszały się z gitarowymi u takich artystów jak New Order, Ultravox czy Depeche Mode. W listopadzie 2014 roku Rebeka wydała EP-kę Breath, która znacznie różniła się od debiutu. Muzycy chcieli, by nowy materiał oddawał ducha koncertów, dzięki bardziej drapieżnemu i surowemu brzmieniu. Występny na żywo to ważna kwestia dla obojga muzyków, którzy ciężko pracują nad brzmieniem live, bo nie chcą po prostu odtwarzać materiału nagranego w studio. Dzięki temu na koncertach Rebeki często może nam się wydawać, że dany utwór słyszymy po raz pierwszy.
18 marca premierę miał najnowszy album duetu – DAVOS. Materiał z tego krążka na żywo będzie można usłyszeć już 16 kwietnia, podczas koncertu w Stodole.

ZAPRASZAMY

Bilety:
Do 25 marca: 45pln (stojące), 65pln (balkon)
Od 26 marca: 52 pln (stojące), 72pln (balkon)

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.plZobaczcie także:


Źródło/ Foto: Mat. prasoweDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 13.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×