K.K. Downing odszedł z Judas Priest!

Na stronie internetowej zespołu Judas Priest ukazało się oświadczenie informujące o odejściu z grupy K.K. Downinga:


 "Z wielkim żalem informujemy, że K.K.Downing formalnie odszedł z zespołu i nie będzie brał udziału w nadchodzącej trasie koncertowej "Epitaph Tour".  Zespół szanuje jego decyzję i życzy mu wszystkiego najlepszego.K.K. Downing odszedł z Judas Priest!

Po długim namyśle Rob, Glenn, Ian oraz Scott  jednomyślnie zgodzili się na kontynuacje trasy wraz z nowym gitarzystą  31-letnim Brytyjczykiem  Richie Faulknerem, który doskonale pasuje do zespołu i dysponuje wielkim talentem. Bogowie Metalu nadal prezentować będą heavy metal w najlepszym wydaniu wśród laserów, świateł i ognia piekielnego! Jest to show, którego nie można przegapić!”

Kenneth "K.K." Downing  jest gitarzystą,który w 1969 roku wraz z  Ianem Hillem założył grupę Judas Priest . Zespół uważany jest za klasyka  hard rocka i heavy metalu. Od lat 80-tych  stał się silną inspiracją dla wielu muzyków grających heavy metal. Judas Priest  uważany jest za jedną  z najważniejszych grup w muzyce rockowej. W maju ubiegłego roku ukazała się niezwykła reedycja kultowego albumu Judas Priest "British Steel" uważanego  za najbardziej klasyczną, heavy metalową płytę wszech czasów. Płyta ta od razu zyskała uznanie słuchaczy a utwory  na niej zawarte, stały się hitami w rozgłośniach radiowych. "Breaking the Law" czy "Living After Midnight" to niekwestionowane "hymny" fanów metalu. 

Źródło: Mat. PrasoweDodał(a): Redakcja , Czwartek 05.05.2011 (aktualizacja: 2011-06-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×