Karuzela

"Karuzela" to film o pokoleniu dzisiejszych trzydziestolatków. Generacji, w której przyjaźń, miłość i lojalność przeplata się z kłamstwem oraz zdradą. Główni bohaterowie będą musieli wybrać, ile poświęcą dla własnego szczęścia. Film wejdzie na ekrany kin już 23 maja w piątek!

dfsdfs.jpg

"Karuzela" opowiada pełną emocji historię dwóch najlepszych przyjaciół, których braterska więź została wystawiona na najcięższą próbę. Rafał i Piotr zakochują się w tej samej dziewczynie, Magdzie. Kiedy jeden z nich usuwa się w cień, wydaje się, że obaj wyszli z tej próby zwycięsko. Historia komplikuje się, gdy po latach tajemnice z przeszłości wychodzą na światło dzienne. Okazuje się wtedy, jak kruche jest szczęście zbudowane na fundamentach kłamstwa.

- To strach determinuje to, jak postępują bohaterowie "Karuzeli" - opowiada Robert Wichrowski, reżyser filmu. - Ich ucieczka od prawdy, myśl, że sprawy same się rozwiążą, napędza spiralę kłamstwa, która ostatecznie prowadzi do dramatycznego finału - dodaje.

Mateusz Janicki, który w "Karuzeli" zagrał Piotra, porusza również temat emocji i skomplikowanych relacji głównych bohaterów. - Ten film jest przede wszystkim o zdradzie i to na wielu płaszczyznach. Jest to ponadczasowy problem, który niekoniecznie dotyczy jedynie pokolenia, o którym jest mowa w filmie - podsumowuje Janicki.

W filmie zagrała również debiutująca na wielkim ekranie Maria Pawłowska. Podczas jej pracy nieoceniona okazała się pomoc Roberta Wichrowskiego. - Od aktora wymaga dużej elastyczności, ponieważ nierzadko skacze się po różnych scenach, co chwilę robi się coś innego. Bardzo ważny jest wtedy reżyser, który ma wizję i wie, co chce osiągnąć. Potrzebny jest zwłaszcza początkującemu aktorowi, którego może przeprowadzić – podsumowuje aktorka.

Poza czwórką głównych aktorów, w pozostałych rolach zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, Ireneusza Czopa oraz Aleksandra Mikołajczaka. Producenci filmu postawili również na najwyższej jakości oprawę wizualną i dźwiękową. Autorem zdjęć jest trzykrotnie nominowany do Orła Adam Bajerski, który w przeszłości pracował przy takich filmach jak "Zmruż oczy", "Sztuczki" i "Imagine".

Za muzykę odpowiada Mikołaj "Noon" Bugajak, jeden z najbardziej uzdolnionych i docenionych producentów muzycznych w kraju. Poza producenckimi bitami, w filmie znalazły się utwory alternatywnej sceny muzycznej w wykonaniu, m.in. Fern, Hatti Vatti, Random Trip, Ewy Abart i Marka Dyjaka. To muzyka pokolenia, które weszło w dorosłość w XXI wieku.

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna filmu "Karuzela":Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/YouTubeDodał(a): Marietta Przybyłek , Wtorek 20.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×