Kleopatra będzie miała twarz Jolie

W nowej adaptacji filmu biograficznego o królowej Kleopatrze, tytułową rolę zagra Angelina Jolie.

Kleopatra będzie miała twarz Jolie

Reżyserem obrazu będzie David Fischer, którego ostatnie dzieło- "The Social Network"- uzyskało nominację do Oskara. Przed Amerykaninem stoi teraz trudne zadanie- jego film poświęcony życiu królowej Egiptu będzie z pewnością porównywany z  obrazem z 1963 r., który dziś uznawany jest za dzieło kultowe.

Jednak jeszcze większe wyzwanie czeka odtwórczynię roli tytułowej bohaterki, czyli Angelinę Jolie. Wielu z nas wciąż ma w pamięci wspaniałą kreację Elizabeth Taylor, która stworzyła postać szalenie namiętnej i powabnej władczyni.

Jolie przyznała, że nie ma zamiaru konkurować z utworzonym przez Taylor wizerunkiem królowej. – Sama byłam pod olbrzymim wrażeniem tej roli. Mój występ nigdy nie będzie tak uroczy. Ale też my staramy się ukazać inną prawdę o Kleopatrze, chcemy ją przedstawić jako kobietę- władczynię, a nie symbol seksu, którym tak naprawdę nie była- mówiła aktorka.

Gwiazda przyznała, że sama postrzegała Kleopatrę przez pryzmat erotyki i podbojów miłosnych, dopóki nie przeczytała jej biografii.- To była wielka osobowość, wspaniała matka,  znała pięć języków. Była z pewnością bardzo interesująca, ale nie była pięknością. Nieprawdą jest też liczba jej kochanków- królowa nie była aż tak kochliwa- podkreślała Jolie.

Z filmem związane są ogromne nadzieje - osoby zaangażowane wierzą, że będzie on olbrzymim sukcesem, szczególnie, że na jego produkcję wydano już ponad 40 mln dolarów. Ciekawość fanów potęguje fakt, iż tajemnicą owiane jest nazwisko odtwórcy głównej męskiej roli - Marka Antoniusza. Wielu liczy na to, że zostanie nim Brad Pitt, co upodobni nową wersję filmu do tej z 1963 r. Przecież romans między Elizabeth Taylor a Richardem Burtonem, który zaczął się właśnie na planie filmowym, przeszedł do legendy.   
Źródło: www.celebitchy.com

Foto: BE&W
Dodał(a): Ola Wójcik , Piątek 03.06.2011 (aktualizacja: 2011-07-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
2annna1
Czekam na ten film. Myśle, że Angelina to dobry wybór na odtwórczynie tej roli.
Dodano: 2011-07-07 11:29:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×