"Kronos"

Książka ogłaszana największym wydarzeniem literackim XXIw. ujrzy światło dzienne 23 maja. 44 lata po śmierci autora w końcu będziemy mieli okazję do zapoznania się z prywatnymi zapiskami Gombrowicza.

Bez nazwy 1.jpg
"Kronos"


"Kronos" to nowa publikacja Wydawnictwa Literackiego. Książka jest zbiorem prywatnych zapisków Witolda Gombrowicza, jednego z największych polskich powieściopisarzy, nowelistów i dramaturgów, z kilkudziesięciu lat jego życia.

Autor rekonstruuje w nich miniony czas i przygląda się własnemu życiu. Wg. wydawnictwa "Lektura Kronosu z pewnością wpłynie na interpretację tak znanych utworów Witolda Gombrowicza jak Trans-Atlantyk, Pornografia, czy w końcu Dziennik, którego Kronos jest swoistym uzupełnieniem, a pod wieloma względami także całkowitym przeciwieństwem."

Prace nad książką trwały przez kilka lat w ścisłej współpracy z wdową po Witoldzie, Ritą Gombrowicz. Utrzymywane jednak w tajemnicy przed mediami, aby uniknąć skandalu, w końcu zostały ukończone. My już nie możemy się doczekać premiery. A Wy?Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe
Dodał(a): Wiktoria Malicka , Wtorek 14.05.2013 (aktualizacja: 2013-05-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×