Książka Małgorzaty Tusk "Między nami"

Kobiety mężczyzn zaangażowanych w politykę muszą mieć inspirujące życie. Jakiś czas temu mieliśmy okazję poznać bliżej Danutę Wałęsę dzięki książce jej autorstwa "Marzenia i tajemnice". Wokół tej publikacji zrobiło się naprawdę głośno. Teraz do księgarni trafia "Między nami" Małgorzaty Tusk. Bycie żoną premiera nie jest proste, ciągłe kompromisy, wyjazdy, bezustanna weryfikacja własnych marzeń. Donald też nie ma lekko... żona postanowiła walczyć o swoje i przemówić. Jesteście ciekawi co ma nam do powiedzenia?

Książka Małgorzaty Tusk "Między nami"

Książka Małgorzaty Tusk "Między nami"


Książka Małgorzaty Tusk "Między nami" jest bardzo osobistym wyznanie, jedyną tak wnikliwą opowieścią o życiu obecnej zony premiera Donalda Tuska. Do tej pory Małgorzata Tusk nie angażowała się za specjalnie w życie publiczne. Pełniła raczej funkcję wizerunkową, nie ujmującą jej w najmniejszym stopniu. Nie wszyscy muszą zaraz pchać się przed obiektyw, czy na okładki gazet. Żona premiera żyła do tej pory dość skrycie, aż tu nagle, postanowiła zaskoczyć wszystkich opowieścią o samej sobie, swoim życiu, rodzinie, życiu z Donkiem - jak zwykła go nazywać. Co obudziło w niej te potrzebę? Jaki jest tego cel? Sama najlepiej Wam to wyjaśni:

Wychodząc za mąż po trzech miesiącach znajomości, nie kalkulowałam, jak będzie wyglądało nasze życie, skąd weźmiemy pieniądze i gdzie zamieszkamy. Miłość i młodość skłaniały nas do ryzyka. Nigdy nie wyobrażałam sobie życia poza Sopotem. Mój mąż miał być nauczycielem, a ja od zawsze chciałam zajmować się historią. Szybko przekonałam się jednak, że życie lubi zaskakiwać.

Wzięliśmy ślub na studiach i choć minęło tyle lat, nadal jesteśmy razem. Pamiętam, jak biegałam z brzuchem na manifestacje, stałam w kolejkach do pustych sklepów, robiłam dzieciom rosół na kości ze schabu, jak woziliśmy z Donkiem stoczniowcom arbuzy. Polityka zawsze była pasją mojego męża, a z pasją nie da się konkurować. Kiedy pojawił się Michał, potem Kasia, dwa największe szczęścia w moim życiu, a ja zorientowałam się, że całymi dniami siedzę w domu, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i żyć tak, jak chcę. Bez dopasowywania się, bez poświęcania, bez życia w cieniu. Zbudowałam sobie własny świat.

Na Parkowej zaczęłam życie po raz drugi. Nauczyłam się walczyć o swoje małżeństwo, rodzinę i przyjaźnie. Życie z moim mężem często przypomina ostry rajd z przeszkodami, ale ja zachowuję w tym wszystkim własną przestrzeń.

Teraz mam swój świat i - tak między nami - nie zamierzam z niego rezygnować.

Książka jest już dostępna w księgarniach, więc jeśli macie ochotę na ciąg dalszy tej opowieści, sięgnijcie po "Między nami".


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe
Dodał(a): Marietta Przybyłek , Piątek 08.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Wikkeda
Nie spodziewałam się aż tak ciekawej książki, pani Małgorzata w końcu przestała być tajemnicą. A jaka jest? To już trzeba samemu przeczytać ;)
Dodano: 2013-11-20 19:45:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×