Fotograf odwiedził kilkadziesiąt sypialni świata! Ten projekt otworzy Ci oczy!

John Thackwray przez 6 lat fotografował sypialnie swoich rówieśników na całym świecie. Zobacz, jak fantastycznie udało mu się pokazać różnorodność, która nas otacza!

pokoje.jpg

Książka, którą stworzył John Thackwray pokazuje  sypialnie, w których zasypiają ludzie w 55 krajach! Dzięki temu udało mu się stworzyć fantastyczny fotoreportaż, który pokazuje bogactwo kulturowe świata. 

3.jpg

Swój projekt dokumentalny John Thackwray rozpoczął w 2010 roku wraz ze swoimi przyjaciółmi w Paryżu. Od tej pory sfotografował aż 1200 osób! Odwiedził między innymi Tajlandię, Iran, Stany Zjednoczone, Boliwię i Rosję.  

4.jpg

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, twierdzi, że impulsem do stworzenia tak obszernej dokumentacji była ciekawość, jak żyją ludzie w różnych miejscach na świecie. Opowiada także, że niektóre miejsca wywarły na nim ogromne wrażenie ze względu na historie, które są za nimi ukryte. Największy wpływ miały na niego obozy syryjskie. Fotografował tam ludzi, którzy stracili całe swoje rodziny. 

1.jpg

Szokiem było dla niego również odkrycie, że większość fotografowanych przez niego osób miała połączenie z internetem! Nawet mężczyźni w afrykańskim buszu czy młode kobiety w Arabii Saudyjskiej. Fotograf wysnuł z tego wniosek, że jego pokolenie jest zdecydowanie pokoleniem łączności. Wielu bohaterów jego fotografii, do tej pory pozostaje z nim w kontakcie. 

2.jpg

Podczas swojej przygody zrozumiał także, jak bardzo świat jest niesprawiedliwy. Wiele osób doświadcza przemocy, która często jest mylona z ubóstwem, jednakże ubogie społeczności to najczęściej ludzie, którzy spokojnie przyjmują to, co dostają od losu. Fotograf wskazuje jednocześnie na problem przemocy wobec kobiet, która na całym świecie jest najgorszym, co widział podczas swoich podróży. 

5.jpg

Autor książki zabiera swoich czytelników w niezwykłą podróż ze względu na zróżnicowanie osób, które wybrał jako bohaterów swojego projektu oraz miejsc, które odwiedził. Fotografował bogatych, biednych, odrzuconych przez społeczeństwo czy też tych, którzy żyją w niezgodzie z własną kulturą. 

karripeace.jpg

Premiera książki "MyRoom" ukazująca zdjęcia sypialni świata odbędzie się w grudniu 2016 roku. Będzie to kompilacja setki wybranych przez autora zdjęć oraz osobiste historie bohaterów, którzy pojawiają się na fotografiach.   

prototype_inachevee.jpg

Zdjęcia: Youtube, Instagram

ID galerii:2244Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 27.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×