Kareta - debiutancki kryminał historyczny Marty Giziewicz

Pasjonująca, pełna napięcia i mroku opowieść. Zobacz, dlaczego jeszcze warto po nią sięgnąć!

kareta main.jpg

Warszawa, rok 1856, kareta, arystokratka i śmierć – jest to początek fabuły debiutanckiej powieści Marty Giziewicz. Akcja powieści osadzona w XIX-wiecznej Warszawie od pierwszych stron ukazuje czytelnikowi piękne, historyczne opisy miasta oraz fenomenalnie łączy realia ówczesnego świata z elementami fantastyki.

Bohaterem powieści jest Konrad Masternowicz, policjant prowadzący śledztwo w sprawie śmierci arystokratki i filantropki pomagającej młodym Polakom – Agnieszki Mosińskiej, która zgnięła pod kołami tytułowej karety. Zadziwiający jest fakt, że niedługo po pogrzebie ciało zostaje zbezczeszczone – dokonano na nim rytuału pochówku wampirycznego. Kilka dni później jedna z członkiń ruchu młodzieży patriotycznej ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Również podczas tego morderstwa pojawia się kareta... Policjantowi w śledztwie pomaga młoda emancypantka, Weronika Duchowna, córka uznanego w mieście lekarza.

Między Konradem a Weroniką rodzi się uczucie, które niejednokrotnie okaże się przeszkodą w prowadzonym dochodzeniu, ale również przyniesie nieoczekiwane zwroty akcji. Jakie są przyczyny zbrodni na młodych Polkach? Czy odbywają się na tle osobistym lub politycznym? A może jest to rozgrywka ludzi interesu? Jaką rolę pełni owa kareta? Czyżby władzę w XIX-wiecznej Warszawie chciała przejąć krwawa i bezlitosna sekta?

katera all.jpg

 Marta Giziewicz, Kareta, wyd. Foksal 

***

Marta Giziewicz (ur. 1988) – z wykształcenia archeolog, obecnie pracuje jako redaktor naczelna czasopisma popularnonaukowego. Zadebiutowała w 2011 roku publikacją fragmentu powieści  „Kareta" w kwartalniku "Wyspa". Kryminał "Kareta" to jej debiut książkowy. Obecnie autorka kończy pracę na drugim tomem mrocznej serii.

Marta Giziewiczz miniatura.jpg

 zdjęcia, tekst: mat. prasowe  


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Wtorek 02.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×