Nowa wersja “Dumy i Uprzedzenia” w XXI wieku?

Zobacz nową książkę Curtisa Sittenfeld’a!

Desktop3.jpg

Wydawałoby się, że klasyki nie da się zamienić na nowszą wersję. A jednak - autor takiego międzynarodowego bestselleru jak “Szkoła Uczuć”, Curtis Sittenfeld postanowił wpłynąć nieco na tę kwestię. Przeniósł on bowiem siostry Bennet z XVIII-wiecznej Anglii… do 2013 roku w Nowym Jorku. Książka nosi tytuł “Eligible” - z ang. “Pożądany” bądź zwyczajnie “Nadający się”.

Polecamy: Książki, które warto przeczytać zanim zostaną zekranizowane 


Główna bohaterka jest redaktorką w jednej z topowych korporacyjnych wydawnictw w Stanach Zjednoczonych. Magazyn przy którym pracuje nosi tytuł “Mascara”. Pewnego dnia Liz wraz ze starszą siostrą Jane, instruktorką jogi, wraca do rodzinnego Cincinnati na wieść o chorobie ojca. W tym miejscu Liz poznaje Pana Darcy’ego (neurochirurga w jednym ze szpitali) oraz Charles’a Bingley’a, doktora i gwiazdę telewizji śniadniowych.


Mama Liz i Jane, która za wszelką cenę próbuje wydać za mąż pięć swoich córek, które są nieco starsze niż w pierwotnej wersji, ponosi porażkę za porażką. Podobno pojawia się nawet motyw aplikacji randkowych i portali.

Sprawdź: Czy książki w Polsce są za drogie? Raport. 


Co jeszcze ciekawego dzieje się w “Dumie i Uprzedzeniu” XXI wieku? Pan Bennet zmaga się z uzależnieniem od zakupów, Kitty i Lydia wspólnie hasają sobie na Crossfit (mając obsesję na punkcie diety i ćwiczeń), a Pani Catherina de Bourgh… aktywnie udziela się w feministycznych organizacjach.


Wszystko to razem może brzmieć jak żart - jednak tak nie jest. W Polsce dostaniemy jedynie za pomocą Empik’a wersję po angielsku, nie znana jest natomiast data tłumaczenia na język polski. Jesteście ciekawi co jeszcze zmienił Sittenfeld z dobrze znanego, starego klasyka od Jane Austen?


Źródło: PureWow

Zdjęcie: Amazon


Dodał(a): Anna Guzek , Czwartek 21.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×