" Podróż na liściu bazylii"

Romantyczna powieść o miłości, sztuce kulinarnej i rodzinnej tajemnicy, której akcja rozgrywa się w urokliwych zakątkach Włoch i Grecji.

Podróż na liściu bazyliiMarianna, trzydziestoletnia bibliotekarka, wygrywa konkurs kulinarny i jedzie do Toskanii. Chce zmienić swoje życie, podróżować – wyrwać się z małego miasteczka. Zaprzyjaźnia się z Maestro prowadzącym kurs kuchni włoskiej. Mistrz opowiada jej o tajemniczej książce kucharskiej z XVII wieku, która należała do jego rodziny, a której fragmenty krążą w odpisach. Następnego dnia Marianna odkrywa, że ktoś zabił jej nauczyciela. Jaki sekret kryje tajemniczy dokument? Czy tragiczna śmierć mistrza może mieć z nim coś wspólnego?

Przepyszna powieść Krzysztofa Mazurka pełna pasji i smaku. Kryminał zmieszany z historią przygodową i szczyptą romansu. Nie jest to może najbardziej wykwintna opowieść ostatnich lat, ale podana jest w pięknej formie. Co prawda od początku domyślamy się, kto jest sprawcą zbrodni, jednak nie przeszkadza to w całkowitym odbiorze. Miedzy wierszami głównej fabuły odnajdziemy ciekawe informacje dotyczące różnych dziedzin życia, głównie oczywiście kuchni. Ale nie brakuje tam także odrobiny historii polsko-włoskiej, kultury toskańskiej, a nawet tanga argentyńskiego.

Czytelnik może odnieść wrażenie, że ostatnio rynek zalały powieści o Włoszech i Toskanii. Ta oczywiście nie wyróżnia się zbytnio z całego tłumu, jednak czy Włochy mogą się znudzić? Zdecydowanie nie, dlatego polecamy tę powieść wszystkim miłośnikiem Italii. 

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Tekst: Karolina Czaja, mat. prasowe
Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

"Lustro czasu"

"Strefa Armilarna" Andrzej Pilipiuk

"Namiętność"Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 15.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×