Premiera książki o Annie Przybylskiej za nami. Padło wiele wzruszających słów...

Niebawem przypada trzecia rocznica śmierci aktorki.

annaprzybylska11.jpg

Śmierć utalentowanej aktorki, która miała miejsce już trzy lata temu, wstrząsnęła całą Polską. Kobieta dla wielu z nas stanowiła wzór do naśladowania. Pomimo zmagań z ciężką chorobą, starała się normalnie żyć- walczyła o zdrowie i szczęście do samego końca. Pierwsza książka biograficzna o Ani trafi do księgarni już 27 września. Kilka dni temu, na 42 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się premiera biografii. Zjawili się na niej wszyscy Ci, którzy byli dla Ani najbliżsi- z jednym wyjątkiem. Udziału w wydarzeniu nie wziął mąż Anny Przybylskiej, Jarosław Bieniuk, dla którego tak wczesne odejście ukochanej nadal wiąże się z wielką traumą i cierpieniem. Na niezwykle wzruszającym spotkaniu pojawiła się mama i siostra aktorki, Andrzej Piaseczny czy Anna Dereszowska, która czytała fragmenty książki. Nie zabrakło łez i wzruszeń.

annanprzybylska1.jpg

Podczas premiery książki wypowiedziała się siostra Ani,  która opowiedziała o jej niezwykłych uzdolnieniach: W świat aktorstwa Ania wchodziła z ufnością, przeżywała wielką fascynację. Zawsze jednak miała kompleks braku aktorskiej szkoły. Ciągle czuła się ciut gorsza. Dopiero później zrozumiała, że wykształcenie nie ma znaczenia. Ania miała naturalny talent.

Według najbliższych, Ania cały czas czekała na wielką rolę życia, w której mogłaby się spełnić. Mimo że mama Anny Przybylskiej długo wahała się z podjęciem decyzji odnośnie publikacji tego typu książki, ostatecznie stwierdziła, że to najlepsza pamiątka dla tych, którzy kochali jej córkę.

"Długo nie zgadzałam się na tę publikację, wszystko było jeszcze zbyt świeże. Raz jedyny udzieliłam wywiadu, który ukazał się w "Wysokich Obcasach". Po raz pierwszy pomyślałam wtedy, że może warto, by ludzie, którzy kochali moją córkę - a dowody tego uczucia spotykają mnie do dzisiaj - zachowali w pamięci obraz takiej Ani, jaką była naprawdę. Nie ten wykoślawiany w szukających często taniej sensacji mediach, ale prawdziwy. Taki, który mogą znać tylko najbliżsi. I że chciałabym móc taką książkę dać w prezencie wnukom. Biografia napisana przez Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego jest właśnie taka."

Książka ukaże się w księgarniach już za tydzień. Sięgniecie po nią? 

Zdjęcia: Facebook.com/aniablond 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 25.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×