"Sad"

Upalny lipiec, stary dom na wsi i sad z rozgrzanymi słońcem, dojrzałymi wiśniami. Czas zbiorów, który pozwala oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć w innym, lepszym, poukładanym świecie. Życie jednak zagląda wszędzie… Panujący spokój i harmonia zaczynają powoli pękać, poprzez szczeliny wypływają namiętności i urazy, niesprecyzowane uczucia, niezakończone sprawy z bliższej i dalszej przeszłości.

Sad"Zawsze tuż przed rozpoczęciem zbiorów Regina wyjmowała albumy ze zdjęciami i siadała z nimi w drewnianej altance za domem. (...) Dotknęła dłonią albumów. To był czas, kiedy wszyscy oni mieli się pojawić w starym domu pod lipami. (...) Regina już czuła w powietrzu, jak co roku, przyjemne wibrowanie, napięcie, które miało znaleźć ujście w wesołych rozmowach przy wiśniowych drzewach, (...) a niekiedy i w nagłych wybuchach namiętności w ustronnych zakątkach wiśniowego sadu."

Powietrze staje się duszne i ciężkie – jak przed burzą...

Agnieszka Marciniuk - Rocznik ’84. Urodziła się w małym miasteczku na wschodzie Polski. Absolwentka filologii rosyjskiej na UJ. Podczas studiów przetłumaczyła kilka opowiadań Czechowa. Po siedmioletnim romansie z Krakowem, porzuciła go dla Warszawy.  Sad to jej pierwsza książka.

 Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Panna z dobrego domu"
"Domniemanie winy"


Dodał(a): Karolina Czaja , Czwartek 03.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×