"Seks, lunch i warszawskie garnitury"

Renata to zadowolona ze swego życia trzydziestoparolatka. Ma dobrą pracę, chłopaka, własne mieszkanie. Wydaje się, że jej życie jest w pełni ustabilizowane.

Seks, lunch i warszawskie garnituryA jednak pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że jej narzeczony korzysta z usług prostytutek. Renata początkowo wpada w złość, później postanawia że lepiej pozna wroga, czyli świat warszawskiego seks – biznesu.

Odkrywa, że jest on nastawiony wyłącznie na to, by zaspokajać męskie potrzeby. A może by tak otworzyć ekskluzywny seks-klub wyłącznie dla kobiet?

W debiutanckiej książce Pola Hart tworzy portret kobiety, jakiego brak we współczesnej  literaturze  –  aktywnej zawodowo, wyzwolonej seksualnie, a zarazem inteligentnej i zdroworozsądkowo myślącej. Zamiast szukać wsparcia w ramionach księcia z  bajki, jej bohaterka bierze życie w swoje ręce, odrzucając fałszywą pruderię i typowo polskie zahamowania.

Wszystko to sprawia, że "Seks, lunch i warszawskie garnitury" to książka, która jest nie tylko pełną humoru i zwrotów akcji, pikantną lektura  kobiecą, lecz i niepozbawioną ambicji próbą ukazania nowego, feministycznego modelu współczesnej trzydziestoparolatki.

Źródło: Mat. prasowe


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 24.10.2011 (aktualizacja: 2011-11-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×