Zobacz ten spektakl, tylko jeśli naprawdę, chcesz wiedzieć, co myślą faceci

Jeśli myślisz, że wiesz, co tak naprawdę myślą mężczyźni, koniecznie wybierz się na ten spektakl. "Obrzydliwcy" Davida Fostera Wallace'a w reżyserii Marka Kality, zaskakują!

foto by kasia chmura www-4158.jpg

Nocny klub, w którym mężczyźni opowiadają swoje historie. Rozmowy o pragnieniach współczesnej kobiety i zwierzenia o obsesjach seksualnych. Nikt tu nie jest zwyczajny, a raczej nikt tu nie jest normalny. Zbiorowy portret mężczyzny? Stand-up? Kabaret? Wszystko na raz? 

W przedstawieniu zwracam szczególną uwagę na historie mężczyzn. Dodajmy – niekiedy bardzo pojechane. Co jest w dzisiejszych mężczyznach takiego, co tak ich osłabia? Poprzez te monologi aktorów na scenie opowiadamy nie tyle ciekawe i nieco pieprzne historie, ale też próbujemy tworzyć portret socjologiczny współczesnego mężczyzny, który nie radzi sobie ze swoim życiem. Dręczony swoimi obsesjami, traumami z dzieciństwa, próbuje odnaleźć się w dzisiejszym świecie, odnaleźć się w związkach z kobietami, nadążyć za ich coraz większą niezależnością. – mówi reżyser Marek Kalita - Myślę, że kobiety mogą dzięki przedstawieniu nie tylko dużo dowiedzieć się o mężczyznach, ale i o tym, jak mężczyźni je widzą. Miejscem akcji naszego spektaklu jest nocny  klub dla dorosłych, w którym występują mężczyźni. Scena Przodownik, znajdująca się w piwnicy świetnie nadaje się na taki podziemny klub, w którym odbywa się  szalony, nieobliczalny show.  W spektaklu Dramatycznego w obrzydliwców wcielą się: Waldemar Barwiński, Mariusz Drężek, Henryk Niebudek, Piotr Siwkiewicz i Sebastian Stankiewicz.

"Obrzydliwcy" mają wszelkie cechy spektaklu znakomitego. Niezły tekst (i bardzo dobry przekład, co trzeba podkreślić), rewelacyjną adaptację sceniczną i reżyserię, a przede wszystkim to, bez czego żaden spektakl się nie uda, czyli aktorów, którzy przeszli samych siebie, by sprostać trudnemu zadaniu. Idea teatru, który ma misję, formę i treść - spełniona została w stu procentach. Chapeau bas - Chochlik Teatralny

Zobacz trailer spektaklu "Obrzydliwcy" i wybierz się do teatru

Zdjęcie i źródło: materiały prasowe 

ID galerii:1062Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 20.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Klasyka według Mai Ostaszewskiej

    Maja Ostaszewska

    Maja Ostaszewska, która ostatnio podbiła serca widzów rolą przebojowej Beatki w serialu "Przepis na życie" pojawiła się na pokazie najnowszej kolekcji Roberta Kupisza, prezentując klasyczny,… czytaj więcej