Lamb Of God "Resolution"

Metal core w zasadzie dokonał żywota, groove metal też raczej w odwrocie, a Lamb Of God łączący te stylistyki trzyma się świetnie! I nic nie zwiastuje kryzysu. Po przesłuchaniu siódmego krążka kapeli z Wirginii po prostu nie można mieć innego zdania.

Lamb Of God - Resolution.jpgLamb Of God to tytani pracy. Ich wielka pozycja w świecie metalu nie wzięła się znikąd. Po wydaniu w 2009 roku bardzo udanego albumu "Wrath" (nominacja do Grammy) kwintet z Richmond objechał z koncertami niemal cały świat (grali między innymi przed Metallicą), docierając także do Polski. W końcu po zaszczytach przyszła pora na napisanie i nagranie nowych kompozycji. Chris Adler, John Campbell, Mark Morton, brat Chrisa Willie oraz Randy Blythe znów zaprosili do współpracy Josha Wilbura (m.in. Avenged Sevenfold). Z nim w studiach w Richmond oraz w Nowym Jorku zarejestrowali 14 piosenek na "Resolution".

Lamb Of God poszedł nieco dalej niż wcześniej. Postawił wyzwanie sobie, a także odbiorcom swojej muzyki. W jednej z kompozycji muzycy wykorzystali… niech sami powiedzą, co: "Mamy operowych śpiewaków - to prawdziwa symfonia, coś niesamowitego. Próbowaliśmy stworzyć muzykę, która nie będzie black metalem, ale zarazem czymś innym niż to, co do tej pory robiliśmy. Sądzę, że nam się udało" (Chris Adler). Oczywiście, że się udało! Liderom nowej fali amerykańskiego metalu nie zdarzają się poważne wpadki. A "Resolution" to na pewno nie jest wpadka, lecz bardzo przemyślanie postawiony krok przez doświadczonych artystów. Których po raz kolejny w przygotowywaniu oprawy graficznej wsparł niezawodny Ken Adams. Lamb Of God jako pierwszy ujawnili z albumu kawałek "Ghost Walking".

 Już wiadomo, że trasa promująca "Resolution" potrwa dwa lata. Trzymajmy kciuki, aby Amerykanie ponownie zagrali w Polsce! Na żywo są znacznie lepsi niż na płytach.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Pomiędzy światami"

"Zupa musi być"

"Światła września"


Dodał(a): Karolina Czaja , Środa 01.02.2012 (aktualizacja: 2012-01-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×