Lista gości ślubu stulecia

Na kilka dni przed ślubem księcia Williama i Kate Middleton ogłoszono oficjalną listę gości. Oprócz rodziny królewskiej, brytyjskiej arystokracji, dyplomatów i ambasadorów na piątkową uroczystość w Westminster Abbey przybędzie wiele gwiazd, m.in. Victoria i David Beckhamowie oraz reżyser Guy Ritchie.

Lista gości ślubu stulecia


Na liście pojawili się także aktor Rowan Atkinson – przyjaciel księcia Karola, australijski pływak Ian Thorpe, fotograf Mario Testino oraz piosenkarka Joss Stone. Zaproszono również przedstawicieli rodzin królewskich z innych krajów, m.in. króla Szwajcarii, króla Tongi, greckiego księcia Constantine, królową Hiszpanii oraz Sheikh Ahmad Hmoud Al-Sabah z Kuwejtu.

Jednak najwięcej emocji budzą ci, którzy na liście się nie znaleźli. Okazało się, że rodzina królewska nie zaprosiła dwóch byłych premierów, Tony'ego Blaira i Gordona Browna. Dotychczas nie było wątpliwości, iż na uroczystość zostaną zaproszeni wszyscy byli szefowie rządu. Jak donosi mirror.co.uk, byli premierzy nie zostali zaproszeni na ślub, ponieważ żaden z nich nie otrzymał tytułu Kawalera Orderu Podwiązki, przyznawanego przez królową Elżbietę II.

Foto: BE&W

Źródło: Mirror.co.uk
People.comDodał(a): Redakcja , Środa 27.04.2011 (aktualizacja: 2011-05-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×