Maciej Wróblewski robi "Aferę fryzjera" w TVN Style i nie ulega błaganiom kobiet

Co nam zdradził jeden z najpopularniejszych fryzjerów w Polsce? Sprawdźcie.

Maciej Wróblewski robi "Aferę fryzjera" w TVN Style i nie ulega błaganiom kobiet

Maciej Wróblewski na planie programu/fot. TVN/Piotr MIzerski


Kiedy odkryłeś, że fryzjerstwo to Twoja pasja i chciałbyś tym się zajmować w życiu?
Jaka była pierwsza fryzura, którą wykonałeś? Obyło się bez wpadki?


Maciej Wróblewski: W domu ciągle słyszałem z ust mamy „chciałam zostać fryzjerką, chciałam zostać fryzjerką…”
W ten sposób chyba mnie zaprogramowała w tym kierunku. Kiedy po szkole podstawowej zupełnie nie odnalazłem się w  szkole telekomunikacyjnej wpadłem na pomysł by spróbować swoich sił jako fryzjer. Najpierw przepracowałem wakacyjny czas w małym salonie w moim rodzinnym Elblągu. Spodobało mi się, zawsze chciałem pracować wśród kobiet. Szczerze nie pamiętam pierwszej fryzury, ale pamiętam, że swoją przygodę z tym zawodem rozpocząłem od  cięcia męskiego. Na początku były to tylko elementy cięcia, nie całkowite strzyżenie. A uczyłem się pierwszych fryzur na moich kolegach z podwórka ☺

Czy jest jakaś fryzura, która Ci się nie podoba i nigdy byś jej nie wykonał nawet jeżeli prosiłaby Cię o to klientka?

Tak jest taka fryzura, a raczej fryzury, zaliczam do nich wszystkie te, które nie pasują do danej kobiety czy osoby. Nigdy nie wykonam fryzury, która nie będzie upiększać moją klientkę, nawet jakby mnie „błagała”. 

Maciej Wróblewski robi "Aferę fryzjera" w TVN Style i nie ulega błaganiom kobiet
Maciej Wróblewski na planie programu/fot. TVN/Piotr MIzerski

Modne fryzury na uczelnię to...

Dla dziewczyn na uczelnię polecam modny tej jesieni styl BOHO. To wprost idealny styl dla młodych dziewczyn. Długie zwiewne włosy lub też mocno cieniowane jak w latach 80. Można w fantastyczny sposób dodać oryginalności fryzurze robiąc sobie luźne warkocze, dodając do włosów tzw. dopinki czy też elementy ozdobne. Hitem jest koloryzacja w pastelowych kolorach. Nadal też można zabłysnąć na szkolnym korytarzu mając perfekcyjnie wykonana krótką fryzurę z mocną i odważną asymetrią.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne na włosy, poleciłbyś do wykonania jesienią i zimą.

Polecam w 100% sprawdzony przez ze mnie produkt, który jest nowością na naszym rynku. Jest to preparat o nazwie „ColorpHlex”. To znakomity produkt opracowany naukowo, który stosuje się w salonie przy koloryzacji. Redukuje uszkodzenia i złamania włosów, a dodatkowo wspaniale wzmacnia barwę koloru i bardzo głęboko nawilża włosy. Dzięki niemu włosy są 4x mocniejsze, mają intensywniejszy i trwalszy kolor, a dzięki intensywnemu nawilżeniu nie będą się elektryzować.

Jaki kosmetyk do włosów zawsze masz w łazience i jaki polecasz swoim klientkom?

U mnie w łazience nigdy nie zabraknie mojej maski regenerującej  „Maska Maciej Wróblewski”. Przeznaczona jest do wszystkich rodzajów włosów, a najbardziej zalecana do włosów suchych, zniszczonych koloryzacją, warunkami atmosferycznymi, łamliwych z tendencją do rozdwajania się. Produkt ten odbudowuje strukturę włosów, wzmacnia je i chroni. Ma w sobie znakomite składniki takie jak:  Kolagen, naturalny Kwas Hialurowy, Kreatynę, olej arganowy, olej Macadamia, D-pantenol (B5) i olej lniany. To one wnikając we włosy wypełniają je oraz regenerują na całej długości dodając pięknego połysku, ale i lekkości. Naprawdę polecam, używa jej cała moja rodzina.

Maciej Wróblewski robi "Aferę fryzjera" w TVN Style i nie ulega błaganiom kobiet
Maciej Wróblewski na planie programu/fot. TVN/Piotr MIzerski

Ciągle wiele kobiet "wstępuje" do fryzjera po drodze z pracy itp. W czasie takich dość przypadkowych wizyt można rozpoznać, czy zakład jest dobry? Jakie cechy charakteryzują profesjonalny zakład fryzjerski?

Wchodząc do przypadkowego salonu nie decydował bym się od razu na usługę cięcia czy koloryzacji. Dla mnie ważna byłaby konsultacja z fryzjerem. Dzięki takiej rozmowie wiedziałbym czy propozycja złożona przez fryzjera spełnia moje oczekiwania. Chciałbym się dowiedzieć czy na pewno mamy podobny gust i czy tak samo odbieramy "piękno". Spojrzałbym na klientów z jakim efektem wychodzą z salonu. Również oceniłbym samego fryzjera, jego styl, sposób w jaki się zachowuje i jak wiele ma mi do zaproponowania. 

Który z dotychczasowych odcinków “Afery fryzjera” wspominasz najbardziej?

Zawsze będę wspominał jako wyjątkowy ten pierwszy odcinek. Właśnie dlatego, że był „pierwszy”. To  były zupełnie nowe i niezwykłe emocje. Wtedy zapoznawałem się z ekipą z którą pracuję, ustalaliśmy zasady i metody pracy na planie, poznawałem bardzo ciekawych ludzi z mojej branży zarówno starszych jak i młodszych ode mnie. Czułem, że jestem nagle w zupełnie innej roli niż ta, którą mam na co dzień w salonie czy też na sesji. Czułem, że nie mogę ich wszystkich zawieźć. Zarówno uczestników programu, którzy zgłosili się po pomoc,  jak i ekipę, która bardzo ciężko pracuje wiele godzin.

Jak - tak naprawdę - wygląda praca na planie? Domyślam się, że nie jest to spacerek, ale jeszcze więcej nerwowych sytuacji niż te, które widzimy potem w programie.


Są chwile kiedy idzie wszystko gładko i przyjemnie, ale są też  takie, że czuje się jakbym wsiadł do „roller costera”.

To co dzieje się na planie zależy od wielu rzeczy, najważniejsi dla mnie będą w tej kwestii ludzie. To od nich zależy jak ta praca wygląda danego dnia. Uczestnicy i tzw. ”produkcja” to jest klucz do mniej lub bardziej nerwowych sytuacji. Oczywiście ja też mam w tym swój mały udział…(śmiech). Nawiązując do wspomnianego „spacerku” w Twoim pytaniu określiłbym pracę na planie jednym zdaniem „praca na planie jest bardzo ciekawym spacerkiem, jednak czasem pada mały deszcz, a czasem walą pioruny”. Jest ciekawie i  bywa fantastycznie, ale na pewno nie jest łatwo. Po takim trudnym odcinku,  aż miło ogląda się efekt końcowy na ekranie.

Maćka Wróblewskiego możesz oglądać w  każdą sobotę o 14:40 w TVN StyleZobaczcie także:
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 21.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Co za przystojniak! Mrau...
Dodano: 2015-10-26 12:23:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×