Macin Tyszka: Modelki w polskich czasopismach są jak kuchty domowe?

Fotograf ostro się wyraził na temat okładek polskich pism. Sprawdźcie, co jeszcze powiedział.

marcin-tyszka.jpg


Marcin Tyszka jest znanym i cenionym fotografem na całym świecie. Zdjęcia jego autorstwa możemy oglądać m.in. w "Vogue", "Elle", czy "Harper's Bazaar", lecz jak sam mówi, nie rozumie polskich mediów.

„Vogue” i „Vanity Fair” to jest ta sama rodzina. Obydwa magazyny sprzedają marzenia i wielką moc gwiazd czy top modelek. Te sesje różnią się, niestety, od sesji w Polsce. Czołowe polskie magazyny nie chcą supermody, nie chcą supermodelek, chcą supermodelki, które wyglądają jak kuchty domowe. Bo jak wyglądają zbyt dobrze, to się nie sprzeda. Ja tego nie rozumiem i dlatego nie pracuję dla takich mediów - mówi Marcin Tyszka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Zdaniem fotografa nawet najlepiej sprzedające się polskie magazyny robią wszystko, by gwiazdy na okładkach wyglądały jak najzwyczajniej, bez otoczki wyjątkowości i luksusu. Celem jest zrobienie z nich osób bardziej przystępnych dla czytelniczek. Marcin Tyszka nie rozumie tej tendencji, ponieważ sam woli w magazynach oglądać marzenia. Lubi patrzeć na piękno i luksus, nawet jeśli na niektóre rzeczy go nie stać.

Zobaczcie także: Ile zarabia Marcin Tyszka? Znamy odpowiedź

Te magazyny mają taki pomysł, żeby wszystkie najpiękniejsze kobiety wrzucać w coś takiego zwykłego, żeby ta zwykła Polka mogła się z nimi identyfikować. Ja tego kompletnie nie rozumiem, ponieważ lubię marzyć i lubię patrzeć na coś nieosiągalnego. To rozwija i napędza nas do dalszej pracy. Nie chcę oglądać wyłącznie szarej Polski również na okładkach magazynów - mówi Marcin Tyszka.

Fotograf obecnie bierze udział także w programie "Project Runway". Zgodziłem się na „Project Runway” tylko pod takim warunkiem, że nadal mogę pracować w modzie i nie będę tracić swoich podstawowych zleceń, jakimi są sesje mody. Oczywiście, parę razy musiałem odpuścić, np. okładkę indyjskiego „Vogue”, po to, żeby pracować z Anją na planie przy "Project Runway", ale teraz wracam z impetem do Paryża na całą masę sesji i wielkich nowych projektów - mówi Marcin Tyszka.Zobaczcie co jeszcze zdradził w wywiadzie:

Zobaczcie także:Źródło: Newseria Lifestyle
Foto: YouTube/ Instagram/tyszka_marcin


Newseria Lifestyle CMYK-01.jpgDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 05.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×