"Mad About the Boy" - Bridget Jones 51-letnią wdową?

Urokliwa bohaterka Bridget Jones powraca! Helen Fielding postanowiła stworzyć trylogię. W książce "Mad About the Boy" ukochana przez kobiety na całym świecie bohaterka ma 51 lat, dwójkę dzieci i 29-letniego chłopaka... a co z Markiem Darcy i Danielem Cleaverem?

"Mad About the Boy" - Bridget Jones 51-letnią wdową?

"Mad About the Boy" - Bridget Jones 51-letnią wdową?

Autorka kultowej powieści o Bridget Jones postanowiła w trzeciej części uśmiercić Marka Darcy'ego!!! Musiałam zabić Darcy'ego, aby przygody Bridget mogły się dalej toczyć. Najtrudniejsze było przekazanie tej wiadomości Colinowi Firthowi, który wrósł w tę rolę w filmowej adaptacji mojej książki. Specjalnie się z nim spotkałam, by przekazać tę wiadomość. Zanim mu powiedziałam o jego śmierci, poprosiłam, żeby usiadł. W końcu ta wiadomość mogła go przygnębić. Oświadczyłam: „nie żyjesz” i zrobiło nam się smutno, jednak po chwili oboje śmialiśmy się niemiłosiernie – mówiła Fielding w wywiadzie dla "Courier Mail". Na ratunek nie przybędzie też jej "mężczyzna idealny", czyli przystojny drań Daniel Cleaver, który do tej pory dzielnie zabiegał o względy Bridget.  
To nie koniec nowości, bohaterka ma dwójkę dzieci! Siedemnastoletniego, uzależnionego od gier komputerowych syna Billy'ego i pięcioletnią, niemiłosiernie sepleniącą córkę Mabel. Bridget nie należy do przykładnych mamusiek - można było się tego spodziewać, z biegiem lat nie wyrasta ze swojej niezdarnej natury. Mimo to, nie poddaje się na polu miłosnym, postanawia odszukać życiowego partnera na portalu randkowym. Staje się nim 29-teni mężczyzna. Na całe szczęście nie będzie to jedyny adorator... pojawi się też Wallaker. Ciekawostką jest fakt iż nie jest to jedynie postać fikcyjna. W rzeczywistość mężczyzna o tym samym imieniu i nazwisku jest nauczycielem, co więcej uczy syna autorki, która tłumaczy decyzję w podczas festiwalu książki w  Cheltenham w następujący sposób -  Zależało mi na tym, by postać zachowała jego imię i nazwisko. Dlatego specjalnie się z nim spotkałam. Powiedziałam mu, że weźmie udział w dosyć śmiałej scenie erotycznej i że z tego powodu może być obiektem drwin ze strony uczniów. Pan Wallaker przyjął to z uśmiechem i powiedział, że to może być zabawne.

Akcja nowej książki Helen Fielding rozgrywa się w 2013 roku, Bridget zostaje więc uwikła we współczesność. Do spraw, które zaprzątają głowę bohaterki możemy teraz zaliczyć: waga (niezmienne, dobiła 80kg),  liczba obserwujących ją osób na Twitterze, liczba wysłanych przez nią sms-ów, liczba jej partnerów, trudności z pisaniem scenariuszy oraz plaga wszy w domu.
Niegdyś pionierskie kobiece czytadło "Dzienniku Bridget Jones", będące uwspółcześnioną wersją "Dumy i uprzedzenia", przy której można było boki zrywać, dzisiaj przypomina usilną próbę kontynuacji kultowego cyklu, wymuszoną przez prawa rynku.

Jeśli lubicie perypetie Bridget Jones przeczytajcie same najnowszą książkę Helen Fielding, która jest już do zakupienia w księgarniach, i przekonajcie się czy i tym razem skradnie Wasze serce!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasoweDodał(a): Marietta Przybyłek , Środa 04.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×