Makijaż. Sztuka przemiany

Jeden z najbardziej utalentowanych amerykańskich makijażystów – Kevyn Aucoin, dzieli się swoimi sekretami: nie tylko wyjaśnia techniki makijażu i metody jego aplikacji, ale też pokazuje, jak wykorzystać tę wiedzę do kreowania szerokiej gamy wizerunków.

makijaz-sztuka-przemianyWśród kobiet, których metamorfozy znajdziesz w książce są nie tylko gwiazdy takie jak Cher, Julia Roberts, Gwyneth Paltrow czy Tina Turner, ale też wiele "zwykłych" kobiet, które Kevyn spotkał na swojej drodze i zaprosił do udziału w tworzeniu książki Makijaż – sztuka przemiany. Pierwsza część książki obejmuje rady, pomysły i sztuczki pomocne przy upiększaniu (choć, jak mówi sam autor: "w makijażu nie ma sztywnych zasad"). W kolejnej części zobaczysz wspaniałe metamorfozy "zwykłych" kobiet, dzięki którym poznasz niesamowite możliwości przemiany, jakie daje makijaż. Ostatnia część to piękne zdjęcia znanych gwiazd, które za pomocą makijażu przeistaczają się w wampy, niewiniątka czy damy w stylu glamour. W każdym z rozdziałów Kevyn hojnie dzieli się wskazówkami technicznymi i wymienia produkty niezbędne do odwzorowania danego wizerunku.

Całość, przyprawiona niesamowitym poczuciem humoru autora, jego dystansem do siebie oraz zabawnymi opowieściami i wspomnieniami z dzieciństwa, sprawia, że  Makijaż – sztuka przemiany czyta się jednym tchem.
W książce znajdziesz m.in.: rady, pomysły i triki pomocne przy upiększaniu, wspaniałe metamorfozy gwiazd – znanych aktorek i piosenkarek, ale także "zwykłych" kobiet, porady dotyczące pielęgnacji skóry i jej przygotowania do aplikacji makijażu, wskazówki techniczne i produkty niezbędne do wykreowania konkretnego wizerunku, niesamowity humor autora, dzięki któremu przeczytasz książkę jednym tchem.

Wydawnictwo: Galaktyka
Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Kobiety dyktatorów

Samotni

Znak czterechDodał(a): Agnieszka Yilmaz , Wtorek 10.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×