Małgorzata Ostrowska gra na żywo!

Po pięciu latach Małgorzata Ostrowska powraca na rynek fonograficzny z nową płytą „Gramy!”. Tym razem to będzie pierwszy koncertowy krążek w solowym dorobku tej obdarzonej wyjątkowo charakterystycznym głosem - wokalistki. Album ukaże się także w wersji deluxe z płytą DVD! A wszystko już 5 października 2012.

Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska

Po pięciu latach Małgorzata Ostrowska powraca na rynek fonograficzny z nową płytą „Gramy!”. Tym razem to będzie pierwszy koncertowy krążek w solowym dorobku tej obdarzonej wyjątkowo charakterystycznym głosem - wokalistki. Album ukaże się także  w wersji deluxe z płytą DVD! A wszystko już 5 października 2012.

Na albumie, znajdzie się dużo dojrzałego rock&rolla, ale też trochę nastrojowych klimatów, choć jak na rockową wokalistkę przystało, nie pozbawionych pazura. A wśród gości zaproszonych do koncertów znalazły się wyjątkowe osobowości: Marek Jackowski, Piotr Cugowski, Maciej Sobczak i Robert „Litza” Friedrich.

Album jest zapisem trzech koncertów: z radiowej Trójki, Radia Merkury i plenerowego występu w Puszczykowie. To zestaw kilu wielkich hitów z bogatego dorobku artystki z czasów współpracy z grupą Lombard w latach 80, ale też przeboje z solowych albumów, a także zupełnie premierowe nagrania.

Płyta jednak nie tyle podsumowuje 30-letnią karierę Małgorzaty Ostrowskiej, co otwiera nowy rozdział jej działalności. Dowodem tego są trzy bonusy na albumie CD. Pierwszy to utwór „Po niebieskim niebie” – wynik współpracy z Markiem Jackowskim (ex-Maanam) – kompozytorem utworu i Leszkiem Biolikiem (ex-Republika)– producentem piosenki.– Zawsze niezwykle ceniłam Marka jako kompozytora i gitarzystę. Od dawna podobało mi się też to, co robi Leszek. W działalności obu panów słychać muzykę i myślenie lat 80., ale też świeżość i obycie w aktualnych trendach.  „Po niebieskim niebie” – to taka nasza próba odkrycia na nowo dźwięków lat ’80, do których, z oczywistych powodów, wszyscy mamy ogromny sentyment – zdradza wokalistka. Drugi bonus to przepiękna jesienna smooth – bluesowa ballada „Gdy pada deszcz”, którą niektórzy mogą pamiętać z wykonania grupy Hot Water „I Can't Get Mad Because of You”. Małgorzata napisała do utworu Macieja Sobczaka polski tekst i zaśpiewała ją z nim w duecie. Ten utwór z pewnością zaskoczy nie tylko fanów artystki. Chyba nikt nie spodziewał się takich pokładów liryzmu w tej kojarzonej z ostrym i drapieżnym głosem - wokalistki.  Trzeci bonus to najbardziej charakterystyczny dla Małgorzaty utwór - „Z dalekiej podróży”. Niektórzy fani znają tę piosenkę, gdyż w 2009 stała się muzyczną wizytówką profilaktycznej akcji charytatywnej "Zdrowy nawyk, zdrowe piersi", której Małgorzata była Ambasadorką.

Nagranie na płytę DVD zostało zrealizowane podczas „Koncertu w Trójce” w Studio Agnieszki Osieckiej w Warszawie w dniu 29 kwietnia 2012. Tam pierwszy raz został wykonany utwór „Po niebieskim niebie” z Markiem Jackowskim. Tam też doszło do niezwykłego duetu; utwór „Taniec pingwina na szkle” Małgorzata Ostrowska wykonała z Piotrem Cugowskim. Te dwa potężne, rockowe głosy i nowy aranż dały nowe życie kultowemu przebojowi z lat 80., który został przyjęty z owacjami na stojąco. Natomiast duet z Maciejem Sobczakiem totalnie zaczarował publiczność. Na płycie DVD można usłyszeć cover grupy Hot Water „I Can't Get Mad Because of You” z oryginalnym, angielskim tekstem. Dlaczego właśnie tych wokalistów wybrała Małgorzata? – Choć to zupełnie różne, to moim zdaniem najciekawsze męskie głosy na polskiej scenie muzycznej – tłumaczy artystka. Oba duety dały znanym już piosenkom niezwykły i unikalny wręcz charakter pełen energii, emocji i wokalnych możliwości. Bonusem na płycie DVD jest teledysk do utworu „Po niebieskim niebie”.

Na płycie niestety nie znalazły się wielkie przeboje Małgorzaty Ostrowskiej z czasów współpracy z zespołem Lombard, których kompozytorem był Grzegorz Stróżniak, m.in. „Szklana pogoda” i „Mam dość”. Dlaczego? – Pomimo moich próśb, Grzegorz przesłał mi oficjalne pismo, w których nie zgodził się na publikowanie przeze mnie jakichkolwiek jego kompozycji, nawet tych, do których to ja napisałam teksty. Dla naszych fanów była to wyjątkowo smutna wiadomość, ale pozytywna informacja jest taka, że te i inne piosenki z czasów Lombardowych można usłyszeć na moich koncertach, na które serdecznie zapraszam– wyjaśnia Małgorzata Ostrowska.

W nagraniu płyty wziął udział zespół artystki w składzie:
Piotr Zander – gitary
Bolo Pietraszkiewicz – gitary
Bartosz „Melon” Melosik – instr. klawiszowe, chórki
Leszek Ziółko – gitara basowa
Grzegorz Siek – perkusja, inst. perkusyjne, chórki


Dodał(a): MR , Piątek 05.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×