"Marcin Wyrostek & Coloriage"

Nowy projekt fenomenalnego akordeonisty Marcina Wyrostka - doskonałego muzyka i wykładowcy Akademii Muzycznej, znanego i rozpoznawalnego dzięki zwycięstwu w programie "Mam Talent". To dzięki niemu cała Polska pokochała piękne brzmienie akordeonu.

Wyrostek and Coloriage_INTERNET.jpg"Coloriage" po francusku oznacza "kolorować, malować"... i taka właśnie jest muzyka zespołu Marcina - pełna emocji, brawurowa, wielobarwna. Muzycy opracowali kompozycje klasyczne i standardy jazzowe. Inspiracją była dla nich także muzyka ludowa. Płyta zabiera słuchacza w muzyczną podróż po wielu rejonach świata, w tym bałkańskich, cygańskich, latynoamerykańskich... Oprócz znanych utworów takich jak "Libertango" czy "Besame Mucho" na płycie znalazły się również autorskie kompozycje Coloriage. Do jednego z utworów – "Jovano, Jovanke" muzycy zaprosili Kayah.

Poprzednia płyta Marcina Wyrostka "Magia del Tango" pokryła się potrójną platyną.

Członkowie Coloriage współpracują ze sobą już od ponad 6 lat. Zespół był w tym czasie wielokrotnie zapraszany na międzynarodowe festiwale muzyczne na całym świecie. Ich muzyka łamie wszelkie bariery czasowe, językowe i geograficzne - trafia do serc ludzi na całym świecie.  

- Sięgamy do najsławniejszym tematów klasycznych, jazzowych i folkowych ubierając je w nasze muzyczne pomysły aranżacyjne. Punktem centralnym naszych opracowań jest improwizacja - magia tworzenia, która powstaje dzięki interakcji pomiędzy nami, a przede wszystkim pomiędzy nami a publicznością. Wtedy powstaje to coś :) Inspiruje nas jazz, folk, klasyka, hip-hop ... Nasza muzyka jest niezwykle dynamiczna i ekspresyjna, a zarazem delikatna i klimatyczna. Podejmujemy wiele wyzwań muzycznych: koncerty z Kayah, Bobbym McFerrinem, orkiestrami smyczkowymi... Staramy się zmierzyć ze światowymi standardami wprowadzając w nie nowego, naszego ducha. - mówią.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Soundtrack "Happy Feet Two"

"A Look Of Freedom" Jan A.P. KaczmarekDodał(a): Karolina Czaja , Sobota 26.11.2011 (aktualizacja: 2011-12-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
nuna55
Opis zachęca do kupienia tej płyty,chyba się skuszę.
Dodano: 2011-12-04 19:32:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×