Martwe popołudnie

Czy są wśród Was fanki mocnych wrażeń? Ta książka na pewno Wam przypadnie do gustu.

Martwe popołudnie

Martwe popołudnieWszystko zaczęło się od upalnego lata 2013 roku, kiedy to w hotelu w Gdańsku zostaje zastrzelony polski parlamentarzysta. Motywy popełnienia tego zabójstwa nie są jasne, a samo wydarzenie wygląda na egzekucją, co budzi niepokój zarówno wśród polityków, jak i urzędników państwowych.

Po kilku tygodniach Marcin Hłasko - były policjant, ekspert do spraw bezpieczeństwa, którego specjalnością było poszukiwanie zaginionych, dostaje zagadkowe, prywatne zlecenie, w którym to ma zająć się znalezieniem Daniela Okońskiego, specjalisty od marketingu politycznego, który jednocześnie zajmował się biografią znaczącego polskiego biznesmena, lecz nagle zniknąć bez śladu.

Hłasko podejmuje się wykonania tego zadania, choć nie budzi ono jego entuzjazmu, gdyż wiąże się to z poświęceniem odpoczynku w domku w Jazdowie w imię krążenia po warszawskich klubach znajdujących się na Placu Zbawiciela, a także slumsach. Ponadto wkracza w świat polityki, dużych pieniędzy, mediów, szantażu oraz narkotyków, jednak po udaje mu się odkryć ślady prowadzące do wydarzeń, które miały miejsce kilka lat temu.

"Martw popołudnie" to pierwsza część trylogii i jest ona krzyżówką czarnego kryminału oraz thrillera politycznego. Po kolejnych częściach możemy spodziewać się odwołań do powieści szpiegowskiej i westernu.

Jesteście ciekawi?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock/ Mat. prasowe
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 06.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
książka mojego profesora: )
Dodano: 2014-05-16 14:36:04 Zgłoś nadużycie