Megadeth "TH1RT3EN"

Dla wielu 13 nierozerwalnie kojarzy się z pechem. Muzykom Megadeth z pewnością nie. Legenda thrash metalu nigdy nie brzmiała tak świetnie i od dawna nie dostarczyła fanom tak dobrych kompozycji!

Megadeth TH1RT3ENWyczuwalny, wyjątkowy klimat i energia wydobywająca się z - nomen omen - 13 piosenek z krążka, to z pewnością w wielkim stopniu zasługa tego, że Dave Mustaine ponownie połączył szyki ze swoim duchowym bratem, basistą Dave'em Ellefsonem. Panowie nagrywali w studiu po raz pierwszy od równo 10 lat! Ale podczas pracy sięgnęli w jeszcze odleglejszą przeszłość, do początku lat 90. Z tego okresu pochodzą bowiem dwie kompozycje z "TH1RT3EN" - "New World Order" oraz "Millennium Of The Blind", które początkowo powstały z myślą o płycie "Youthanasia", lecz zostały dokończone przez Mustaine'a dopiero teraz. Lidera legendy thrash metalu w jego domowym studiu Vic's Garage w kalifornijskim San Marcos wspomógł producent Johnny K (Disturbed, Machine Head, Staind).

Kojarzący z 13 pech objawił się parokrotnie w czasie sesji nagraniowej. A to dziwne rzeczy działy się ze sprzętem, a to producent nagle się rozchorował, ze studia znikały różne potrzebne przedmioty. Pomimo tego, jak na standardy Megadeth i perfekcjonisty Mustaine'a, (skądinąd urodzonego 13 września 1961 roku, czyli świeżo upieczonego 50-latka, który zaczął grać na gitarze w wieku lat…13) nagrania przebiegły rekordowo szybko - zakończono je w zaledwie miesiąc. Niedługo później promujący całość kawałek "Never Dead" znalazł się w grze pod takim tytułem. Już na jego przykładzie widać, że jedni z bogów thrash metalu z piedestału absolutnie schodzić nie zamierzają.

Kapitalne riffy Dave'a i jego pojedynki gitarowe z Chrisem Broderickiem, doskonała sekcja Ellefson / Shawn Drover każą przywołać w pamięci czasy składu Mustaine - Friedman - Ellefson - Menza, kiedy świat padał przed Megadeth na kolana. Jeśli zachwycaliście się albumami "United Abominations" oraz "Endgame", to zapomnijcie o nich! "TH1RT3EN" poziomem zmiata je w sekundzie! Łącznikiem między tytułami pozostaje oprawa graficzna, za którą ponownie odpowiedzialny jest John Lorenzi. Przygotujcie się na mega przeżycie! 

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Kelly Clarkson "Stronger"
"True Blood Vol.3"

Dodał(a): Karolina Czaja , Środa 16.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×