"Miasto 44" najnowszy film Komasy już w kinach!

O tym filmie głośno jest już od jakiegoś czasu. Reżyserowi Janowi Komasie 8 lat zajęło nakręcenie produkcji. Długo wyczekiwany film o Powstaniu Warszawskim "Miasto 44" już w kinach!

miasto_44.png

"Miasto 44" już w kinach!

Ostatnio dużo mówi się o najnowszym filmie Jana Komasy, twórcy "Sali samobójców". Tym razem reżyser postanowił podjąć temat mniej współczesny niż jego poprzedni film. Równo 70 lat minęło bowiem od wydarzeń, które postanowił zobrazować reżyser. Powstanie Warszawskie próbowano pokazać na dużym ekranie nie raz. Jak ta próba udała się Janowi Komasie?

Dziennikarz Tomasz Raczek wypowiada się o filmie w ten sposób: Niespodzianką i tajemnicą filmu "Miasto 44" jest to, że jego prawdziwymi bohaterami są współcześni 20-latkowie, a nie powstańcy warszawscy. Jeśli tak spojrzy się na ten film, można o nim dyskutować godzinami. 

Mimo tematyki historycznej "Miasto 44" nie odbiega od standardów współczesnych filmów. I to takich rodem prosto z Hollywood. O efektach jakie pokazano w filmie jest już głośno od jakiegoś czasu. Mówi się, że jeśli film choć w połowie okaże się tak dobry jak trailer, który go zapowiada, to nie będziemy się mieli czego wstydzić przed zachodnimi "kolegami z branży", do których polskiej kinematografii było zawsze raczej daleko. Warte uwagi są także kostiumy przygotowane przez Dorotę Roqueplo. 

Jan Wróblewski na łamach Polityki mówi, że "Miasto 44" Nie jest filmem historycznym ani dokumentem. Oddaje hołd walczącej stolicy, zaspokaja ciekawość na temat przebiegu powstania. W hiperdosłowny sposób. Z czysto filmowego punktu widzenia rozmach przedsięwzięcia jednak oszałamia. Czegoś takiego w polskim kinie jeszcze nie było.

I czy więcej w filmie efektów i romansów, czy może jednak realiów powstańczego życia i odzwierciedlenia samego wydarzenia pozostaje oddać do subiektywnej oceny każdego widza.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 22.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar